Hírek

2024. Április 12. 09:15, péntek | Helyi sport
Forrás: MTI DUNA ARÉNA

Úszó ob - Jackl Vivien olimpiai szinttel nyert 400 méter vegyesen.

A mindössze 15 éves Jackl Vivien meglepetésre olimpiai szintet érő idővel nyert 400 méter vegyesen a Duna Arénában zajló úszó országos bajnokság csütörtöki döntőjében.

A tatabányaiak fiatal versenyzője egyéni csúcsát (4:40.66 perc) majd hat másodperccel megjavítva 4:34.96 perces idővel csapott célba, így könnyedén teljesítette a párizsi kritériumot (4:38.53 p).
Jackl ebben a számban az első magyar úszó, aki biztosította helyét a párizsi olimpián, a másodikként végző Kapás Boglárka nem sokkal maradt le ettől (4:38.92), a háromszoros olimpiai bajnok Hosszú Katinka az ötödik lett a fináléban (4:47.62).

Jackl a futamot követően elmondta, azzal a céllal ugrott medencébe, hogy mindent kiadjon magából és megússza az olimpiai szintet, viszont arra egyáltalán nem gondolt, hogy ezt ilyen magabiztosan teszi majd meg. Hozzátette, a verseny után Kapás és Hosszú is gratulált neki, akik már a vetélytársat is látják benne. Jack megjegyezte, egyelőre nem gondol az olimpiára, serdülő korú még, akinek idén az ifjúsági Európa-bajnokság lett volna a főversenye.

Ezek érdekelhetnek még

2024. Május 01. 14:30, szerda | Helyi sport

Kajak-kenu válogató - Kozák Danuta parádés győzelemmel tért vissza.

Parádés győzelemmel tért vissza a versenyzéshez a hatszoros olimpiai bajnok Kozák Danuta, aki Csipes Tamarával párosban megnyerte a K-2 500 méteres döntőt a szolnoki kajak-kenu válogató szerdai versenynapján.

2024. Május 01. 08:40, szerda | Helyi sport

Női Vuelta - Vas megtartotta a piros trikót.

Vas Blanka a főmezőnnyel célba érve kedden megtartotta az összetett éllovasának járó piros trikót a női Vuelta a Espana országúti kerékpáros körverseny harmadik szakaszán.

2024. Május 01. 08:30, szerda | Helyi sport

Kihirdették a magyar csapatot a sportlövő Eb-kre.

A Magyar Sportlövő Szövetség kedden véglegesítette az olimpiai kvalifikációs Európa-bajnokságokra, az eszéki 25, 50, 300 méteres puska, pisztoly, valamint a lonatói koronglövő kontinensviadalokra.

2024. Május 01. 08:20, szerda | Helyi sport

Kajak-kenu válogató - A vb-ezüstérmes egység nyert a férfi kajak négyeseknél.

Nem történt meglepetés a szolnoki kajak-kenu válogatóverseny első, egyben egyetlen keddi döntőjében.