Városlista
2025. május 16, péntek - Botond, Mózes

Hírek

2020. Január 03. 13:01, péntek | Belföld
Forrás: mti

Továbbra is többfelé rossz a levegő

Többfelé a magas szállópor-tartalom miatt továbbra is rossz a levegőminőség – közölte a Nemzeti Népegészségügyi Központ pénteken a Facebook-oldalán.

A tájékoztatás szerint hét településen, Hernádszurdokon, Kazincbarcikán, Pécsen, Putnokon, Sajószentpéteren, Szentgotthárdon és Várpalotán kifogásolt a levegőminőség.

Ilyenkor elsősorban légúti tünetek – például köhögés, nehézlégzés, légúti irritáció – jelentkezhetnek az erre érzékeny lakosságcsoportnál.

A fűtési időszakban az ország bármely pontján kialakulhat kedvezőtlen levegőminőség, főleg a csapadékmentes és szélcsendes napokon. A legfontosabb légszennyezők a kisméretű aeroszol részecskék, melyek elsősorban a helytelen lakossági tüzelés, illetve egyéb égési folyamatok során keletkeznek.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 16. 09:10, péntek | Belföld

Szijjártó Péter: százmilliárd forintos budapesti beruházást jelentett be a BYD

Mintegy százmilliárd forint értékű beruházást jelentett be a BYD kínai autógyártó, amelynek keretében a cég a magyar fővárosba telepíti az európai vállalati és fejlesztési központját

2025. Május 16. 09:08, péntek | Belföld

Czomba Sándor: elérhető a 85 százalékos foglalkoztatási arány

Magyarország elérheti a 85 százalékos foglalkoztatási arányt 2030-ra - mondta Czomba Sándor csütörtökön Budapesten, a WHC Csoport és az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány konferenciáján.

2025. Május 16. 09:04, péntek | Belföld

Orbán Viktor: a jövő autóit is Magyarországon fogják gyártani

A BYD gyárral kötött mostani megállapodás azt jelenti, hogy a jövő autóit is Magyarországon fogják gyártani

2025. Május 15. 07:11, csütörtök | Belföld

Közös éleslövészetet tartanak a Magyar Honvédség területvédelmi ezredeinek katonái és az Ohiói Nemzeti Gárda Bakonykútiban

Közös éleslövészetet tartanak a Magyar Honvédség négy területvédelmi ezredének kijelölt tartalékos katonái és az Ohiói Nemzeti Gárda a Fejér vármegyei Bakonykútiban található lőtéren, a gyakorlat a Valiant Panther 2025 nevet viseli