Városlista
2025. június 29, vasárnap - Péter, Pál

Hírek

2019. Február 06. 15:23, szerda | Belföld
Forrás: mti

Továbbra is nő az influenzások száma

Továbbra is nő az influenzások száma

A múlt héten tovább nőtt az influenzaszerű megbetegedés miatt orvoshoz fordulók száma; január 28. és február 3. között húsz százalékkal több, 77 500 beteget regisztráltak, mint egy héttel korábban

– közölte a Nemzeti Népegészségügyi Központ szerdai összesítőjében. A fővárosban és 15 megyében emelkedett, három megyében nem változott, egy megyében csökkent az influenzaszerű megbetegedések száma - írták. A legtöbb beteg Tolna, Hajdú-Bihar és Heves megyében volt.

A betegek korösszetételében nincs változás: 34,5 százalékuk 15-34 éves, 35,5 százalékuk gyerek, 23 százalékuk tartozik a 35-59 évesek korcsoportjába, 7 százalékuk pedig 60 éven felüli.

A laboratóriumi vizsgálatok szerint többségében az influenza A vírus okozta a megbetegedéseket, de - az idei szezonban először - a múlt héten influenza B vírus okozta fertőzést is diagnosztizáltak.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 29. 07:56, vasárnap | Belföld

Júniustól egyszerűbb a 14 év alatti gyermekek díjmentes utazása

Szülők kérték - mi teljesítettük! 2025. június 21-től egyszerűbbé vált a 14 év alatti gyermekek díjmentes utazásának igazolása a MÁV-csoport járatain - írta a MÁV-csoport vezérigazgatója szombaton a Facebook-oldalán.

2025. Június 29. 07:55, vasárnap | Belföld

NKFH: francia poharas joghurtot hívtak vissza a forgalomból törött üveg miatt

Törött üvegdarab fordulhat elő a Beillevaire márkájú francia \"hagyományos\" vagy \"ínyenc\" joghurt, natúr és gyümölcsös változataiban - közölte a Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH) szombaton.

2025. Június 29. 07:52, vasárnap | Belföld

Budapest Büszkeség - A szeretetről és a szabadságról beszéltek a rendezvény szónokai

A szeretetről, a szabadságról és a sokszínűségről beszéltek többek között a Budapest Büszkeség elnevezésű rendezvény szónokai szombaton a fővárosi Műegyetem rakparton.

2025. Június 28. 08:40, szombat | Belföld

Szijjártó Péter: a kínai BYD újabb nagyberuházása 620 új munkahelyet teremt Komáromban

A kínai BYD 32 milliárd forint értékű beruházással új elektromosbusz-gyártó üzemet épít Komáromban, amelynek köszönhetően 620 új munkahely jön majd létre