Hírek
2011. November 23. 00:00, szerda |
Helyi
Forrás: infonograd/MTI
Tolnay Klári arcai
Tolnay Klári arcai címmel Mohora emlékmúzeumának csaknem félszáz fotójából nyílt kiállítás Kecskeméten.
Tolnay Klári arcai címmel az 1998-ban elhunyt művésznő nevelőfaluja, Mohora emlékmúzeumának csaknem félszáz fotójából nyílt kiállítás Kecskeméten, a Népi Iparművészeti Múzeumban – tájékoztatott az MTI.
A mohorai Tolnay Klári Emlékmúzeum gyűjteményéből válogatott fényképek a művésznő életútját mutatják be. A kiállítást Fridrich Béla, Mohora polgármestere és Mák Kornél, Kecskemét oktatási és kulturális ügyekért felelős alpolgármestere nyitotta meg. A két település között együttműködési szerződést írt alá a két tisztségviselő, melynek keretében a hírös város is bemutatkozik majd a Balassagyarmattól tíz kilométerre fekvő faluban.
Tolnay Klári kétszeres Kossuth-díjas, érdemes és kiváló művész ugyan Budapest egyik klinikáján született, de az alig ezer lakosú Nógrád megyei településen – ahol édesapjának négyszáz holdas birtoka volt – nevelkedett.
Mohorán 2000-ben nyitotta meg kapuit a Tolnay Klári Emlékház, ahol a látogatók a művésznő életútját bemutató fényképeket, személyes használati tárgyait, családi ereklyéit, nagy sikert aratott színházi előadásokat idéző ruháit láthatják.
A február végéig látogatható kecskeméti kiállításon különböző fotóművészek képeit tekinthetik meg az érdeklődők.
Fotó: MTI
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 01. 09:21, péntek | Helyi
Férfi kézilabda BL - Egygólos előnyben a Veszprém a negyeddöntőben
A Veszprém házigazdaként 35-34-re legyőzte a német Füchse Berlint csütörtökön, a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első mérkőzésén.
2026. Április 22. 07:26, szerda | Helyi
Magyar Péter: az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz
Az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz - írta a Tisza Párt elnöke kedden Facebook-oldalán azután, hogy egyeztetést folytatott 15 különböző fenntartású gimnázium igazgatójával.
2026. Április 14. 10:00, kedd | Helyi
Orbán Viktor nem adja fel, újjászervezné a Fideszt
Kezdődik a munka, újjászervezzük magunkat és küzdünk tovább a magyar emberekért - írta Orbán Viktor miniszterelnök Facebook-bejegyzésében hétfőn este. Közölte azt is, hogy április 28-án választmányi ülést tartanak.
