Városlista
2025. május 16, péntek - Botond, Mózes

Hírek

2021. Október 08. 16:00, péntek | Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Többtucatnyi országot levesz a vörös listáról a brit kormány

Többtucatnyi országot levesz a vörös listáról a brit kormány

Többtucatnyi országot levesz a jövő héten a brit kormány a koronavírus-fertőzés szempontjából legkockázatosabbnak ítélt országok és területek vörös listájáról.

A vörös kategóriás országokból csak a brit és az ír állampolgárok, illetve az Egyesült Királyságban letelepedési engedéllyel élő külföldiek utazhatnak be Angliába, de érkezésük után nekik is a brit kormány által kijelölt, őrzött szállodák valamelyikében tíz napra karanténba kell vonulniuk.

E szállodai karantén fejenkénti költsége 2285 font (csaknem egymillió forint), és ezt az utasoknak kell fizetniük.

Grant Shapps közlekedési miniszter azonban csütörtök este bejelentette, hogy jövő hétfőtől 47 ország - köztük Dél-Afrika, Brazília és Mexikó - lekerül a vörös listáról, amelyen így csak hét ország marad.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 16. 09:12, péntek | Külföld

Izraeli-palesztin - Donald Trump: a Hamászt el kell intézni

2025. Május 16. 09:02, péntek | Külföld

Marco Rubio: az Egyesült Államok nem számít komoly áttörésre az isztambuli tárgyalásokon

Az Egyesült Államok komoly áttörésre egyelőre nem számít az ukrajnai háború lezárásról kezdődő ukrán és orosz részvétellel szervezett isztambuli tárgyalásokon

2025. Május 15. 07:06, csütörtök | Külföld

Ukrajnai háború - Vlagyimir Putyin kijelölte az isztambuli orosz tárgyalóküldöttséget

Vlagyimir Megyinszkij elnöki tanácsadó vezeti majd az ukrajnai rendezésről csütörtökön Isztambulban tárgyaló orosz küldöttséget – közölte szerda késő este a Kreml.