Városlista
2025. július 24, csütörtök - Kinga, Kincső

Hírek

2020. November 04. 05:00, szerda | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti

Többfelé ismét megnőtt a légszennyezettség

Többfelé ismét megnőtt a légszennyezettség

Budapesten és néhány vidéki településen ismét megnőtt a légszennyezettség.

A Nemzeti Népegészségügyi Központ adatai szerint Budapest, Százhalombatta, Tatabánya, Várpalota, Pécs és Sajószentpéter levegőjét is kifogásoltnak minősítették a magas szállópor-koncentráció miatt. Előrejelzésük szerint nem várható jelentős változás.

Az Országos Meteorológiai Szolgálat előrejelzése szerint szerdán napközben várhatóan csökkenni kezd a légszennyezettség, és csütörtökön kedvezően alakul a PM10 (10 mikrométernél kisebb átmérőjű részecskék) és a PM2,5 koncentrációja. Péntektől viszont újra romló tendencia várható.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 24. 07:28, csütörtök | Belföld

Kiesett autókerék okozott többszáz négyzetméteres tüzet

Kiesett autókerék okozott balesetet és háromszáz négyzetméteren tüzet a 42-es főút Berettyóújfalu és Földes közötti szakaszán, az utat teljes szélességében lezárták - közölte a katasztrófavédelem honlapján szerda délután.

2025. Július 24. 07:27, csütörtök | Belföld

Csütörtöktől a legmagasabb fokozatú hőségriasztás lép életbe

Csütörtöktől harmadfokúra emelte és szombat éjfélig meghosszabbította a jelenlegi másodfokú hőségriasztást az ország egész területére az országos tisztifőorvos.

2025. Július 23. 07:30, szerda | Belföld

Ma este hirdetik ki a felsőoktatási ponthatárokat

Szerdán este hirdetik ki a felsőoktatási ponthatárokat - mondta el Varga-Bajusz Veronika felsőoktatásért, szak- és felnőttképzésért, fiatalokért felelős államtitkár a Kossuth rádió műsorában kedden.

2025. Július 22. 07:35, kedd | Belföld

Felújítás miatt négy hétre bezár a Keleti pályaudvar

Felújítás miatt augusztus 25-től négy hétre bezár a Keleti pályaudvar - közölte a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebookon hétfőn közzétett videóban.