Hírek
2016. Február 17. 07:43, szerda |
Külföld
Forrás: mti
Texasban végrehajtották a halálos ítéletet egy rablógyilkoson
Az egyesült államokbeli Texasban helyi idő szerint kedd este végrehajtották a halálos ítéletet a 44 éves Gustavo Garcián, akit két rablógyilkosságért ítéltek halálra még 1990-ben.
A férfi Dallas egyik elővárosában, egy szeszesitalt árusító boltban lőtte agyon az eladót. A fegyveres rablást 1990-ben, tizennyolc évesen követte el, 15 éves barátjával együtt. Egy héttel később tartóztatták le, amikor egy másik rablógyilkosságot követett el, Plano település benzinkútjánál agyonlőtte az alkalmazottat.
Az 1990-ben kiszabott ítélet óta Garcia halálsoron volt, többször is kérvényezte pere újratárgyalását. A legutóbb a múlt héten utasította el a halálos ítélet felfüggesztésére vonatkozó kérelmét a szövetségi legfelső bíróság. Az ügyvédei azzal érveltek, hogy annak idején a per esküdtszékének tagjai között nem voltak etnikai kisebbséghez tartozó emberek.
A halálos ítéletet a huntsville-i börtön kivégzőszobájában méreginjekcióval hajtották végre. Ez volt az 534-ik kivégzés 1976 óta, amikor az Egyesült Államok legfelső bírósága visszaállította a halálbüntetést.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 15. 16:00, hétfő | Külföld
Német nagykövet: Németország Európa legerősebb hagyományos hadseregét építi
Németország Európa legerősebb hagyományos hadseregét építi, és \"jóval\" a 2035-ös határidő előtt teljesíti a GDP 5 százalékát kitevő védelmi kiadásokra vonatkozó NATO-elvárást
2026. Június 15. 11:00, hétfő | Külföld
Ukrajnai háború - Kreml: Trump közölte Putyinnal, hogy a harcok beszüntetése érdekében kész hatni az EU-ra és Kijevre
Donald Trump amerikai elnök közölte orosz hivatali partnerével, hogy a harcok beszüntetése érdekében kész befolyást gyakorolni mind az európai országokra, mind Ukrajnára
2026. Június 14. 12:00, vasárnap | Külföld
Iráni konfliktus - Donald Trump szerint vasárnap aláírják a megállapodást Iránnal
Donald Trump amerikai elnök szerint vasárnapra tervezik az Egyesült Államok és Irán közötti megállapodás aláírását. Irán ezt egyelőre nem erősítette meg.
