Hírek
2017. Október 17. 18:00, kedd |
Külföld
Forrás: Sárközy Júlia, az MTI tudósítója jelenti:
Szmog miatt forgalomkorlátozások több észak-olaszországi városban
Milánóban és Bergamóban kedden korlátozták a járműforgalmat a szálló por túl magas koncentrációja miatt.
A Pó-alföldet befedő szmog miatt az idén már jóval a novemberi fűtési szezon kezdete előtt bevezették a forgalomkorlátozást Északkelet-Olaszország városaiban.
A lombardiai Milánóban és Bergamóban kedden, a piemonti Torinó területének nagy részén pedig szerdán érvényes a szmogriadó, amelynek értelmében reggel nyolc órától este hétig nem közlekedhetnek a személyszállító járművek Euro4 dízelig. Az árúszállító járművek esetében a forgalomkorlátozás csak fél napos.
A levegő minőségének javulása nélkül a korlátozást a következő napokban megismételhetik.
A rendkívül meleg olaszországi ősz továbbra is csapadékmentes, ami nem segít a levegő tisztulásában. A Legambiente olasz környezetvédő szervezet adatai szerint Torinó levegője a legszennyezettebb Itáliában, majd Cremona, Padova, Frosinone és Milánó következik. Olaszországban évente 60 ezren halnak meg a légszennyezettség okozta betegségek következtében.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 20. 07:22, kedd | Külföld
Szlovénia jelenlegi legjelentősebb ingatlanfejlesztésébe kezd az OTP
2025. Május 20. 07:16, kedd | Külföld
Kreml: nem esett szó a tűszüneti megállapodás időkeretéről az orosz és az amerikai elnök telefonbeszélgetése során
Nem esett szó az orosz-ukrán tűzszüneti megállapodás időkeretéről az orosz és az amerikai elnök között
2025. Május 20. 07:15, kedd | Külföld
Putyin: Moszkva kész együttműködni Kijevvel egy jövőbeni békemegállapodásról szóló memorandumról
Oroszország kész együttműködni Ukrajnával egy jövőbeli békeszerződésről szóló memorandum kidolgozásában, amely egyebek között kitérhet a tűzszünet kérdésére is -