2024. április 30, kedd - Katalin, Kitti

2014. Március 05. 12:00, szerda | Helyi
Forrás: infonograd

Stork Gábor nemzetközi versenyt nyert

Az idénynyitó Boróka kupán nyolc versenyzővel, közte az egriektől frissen igazolt Lipcseiné Grétával és fiával, Lipcsei Péterrel képviseltette magát a Salgótarjáni Dornyay SE.

A hazaiakon kívül öt nemzet (Bulgária, Csehország, Románia, Szlovákia és Szerbia) versenyzője, mintegy négyszázan gyűltek össze, hogy hazánk legtechnikásabb, tájékozódási futás szempontjából legnehezebb kétfutamos versenyén a Bács-Kiskun megyei Kaskantyú homokos ősborókásos területén kialakított korosztályos versenypályákon megküzdjenek egymással.
A szombati futam még igen kellemes, enyhe napsütést nyújtott a futóknak, aztán vasárnapra már igencsak beborult, s hidegre fordult az idő. Serdülőknél (14) Lipcsei remek ezüstérmes helyezéssel mutatkozott új egyesületében. Az idősebbeknél (16) az első futamon egy fővárosi versenyző mögött a tarjáni Stork Gábor másodikként ért célba, majd a záró futamon egy okos tájékozódással nyerni tudott, így összetettben is állhatott fel eredményhirdetéskor a dobogó legmagasabb fokára. Testvére, Stork Mihály az ifjúságiaknál a tisztes ötödik helyen zárta az első futamot, de a második napon a „ráhajtás” a hátrány ledolgozása és egy apró sérülés megakadályozta a jobb szereplés elérésében.
Az elmúlt év második felében a sportági versenyekről szinte teljes egészében eltűnt Diószegi Bálint ezúttal a felnőttek igen népes számú és rangos mezőnyében próbált szerencsét. A Dornyay futója remekül helytállt, ugyanis a magyar versenyengedéllyel rendelkező osztrák győztes, majd a cseh és a szlovák versenyző mögött, legjobb magyarként az összetett verseny előkelő negyedik helyén végzett. Stork apuka ezúttal is hozta a kötelezőt, most a felnőttek C versenyszámában harcolt ki egy dobogós helyezést. Ifjúsági lányoknál Goldmann Júlia két biztonsági futással lett bronzérmes, miközben Fésüs Evelin Anna sérülés miatt csak egy futamot tudott teljesíteni. Felnőtt nők C versenyszámában Lipcseiné második napi jó teljesítményével fel tudott jönni az összetett verseny ötödik helyére.
Eredmények.
M14 kategória (8 induló): 2. Lipcsei Péter (I nap 2., II nap 4.) 122:50
M16 (18): 1. Stork Gábor ( 2., 1.) 120:04
M18 (13): 4. Stork Mihály (5., 7.) 162:12
M21BR (56): 4. Diószegi Bálint (7., 7.) 135:30
M21C (11): 2. Stork Joachim Gábor ( 2., 3.) 149:53
W18 (7): 3. Goldmann Júlia (2., 3.) 136:24. Fésűs Evelin Anna az első napi futamon a 5. helyen zárt.
W21C (14): 5. Lipcseiné Gréta (9., 4.) 106:14

Forrás: nogradsport.wordpress.com