2024. április 29, hétfő - Péter

2015. Április 07. 13:30, kedd | Helyi
Forrás: Nógrád Sportja

Salgótarjáni lett Budapest bajnoka

Nagyobb, mint 1200 fős mezőny vette nemrég birtokába a fővárosi Szilas-patakpart menti terepet, a 19. Pólus futónapon.

A Budapest-bajnokság fő számát Egri Balázs, a Salgótarjáni Atlétikai Club (SAC) versenyzője nyerte, míg a veterán bajnokság keretében hét érem is megyénkbe került.

A Budapesti Atlétikai Szövetség 28 versenyszámban hirdetett eredményt a nap során, a mezei győzelem Budapest-bajnoki címet is jelentett egyben. A szervezők minden célba érkezőt frissítővízzel és csokoládéval fogadtak.

A férfiak 9 kilométeres fő számában Egri Balázs szerezte meg az első helyet.

– A verseny nagyon szeles volt, sokkal jobb időt is futhattam volna. Egyetlen igazi ellenfelem Khoór Bence volt, a hegyifutó magyar válogatott tagja. Taktikának az erős kezdést választottam, és ez be is vált. Hat darab 1,5 kilométeres kör várt ránk, a másodiktól már egyedül futottam. Onnan már csak arra kellett figyelnem, hogy a távolság ne csökkenjen és a riválisom ne tudjon egy jó hajrával befogni. Nagyon hosszú ideig nem ment a versenyzés, viszont most úgy éreztem, hogy a tavasszal jobb állapotba kerültem – nyilatkozta tudósítónknak a SAC-os, aki húsz futó között szerezte meg a Budapest bajnoka címet. A férfiakat nem kisebb híresség, mint Miklósa Erika opera énekesnő jutalmazta, aki maga is az atlétika szerelemese és aktív tagja a hazai atlétikai életnek – támogatóként és versenyzőként egyaránt.

A hagyományt folytatva, a rendezvény egyben a szenior futók mezei bajnoksága is volt, nyolcan is nógrádi színeket képviseltek. A gyérebb mezőnyökben minden színű éremből jutott megyénkbe.

A nógrádiak eredményei.

Budapest-bajnokság. Felnőtt férfiak (9 km, 20 induló): 1. Egri Balázs (SAC) 31:25 perc.

Szenior bajnokság. M35 (6 km, 5): 2. Judák István 24:09,8. M40 (6 km, 8): 4. Langer Olivér 22:41,7. M50 (6 km, 5): 3. Telek András (mindhárman Zenit SE) 23:12,6. M60 (3 km, 1): 1. Nagy László 12:06,3. M65 (3 km, 2): 2. Jusztin Ferenc 14:17,9. M70 (3 km, 1): 1. János György (mindhárman Dornyay SE) 14:12,9. W55 (3 km, 4): 2. Kovács Obrecsány Klára (Szécsényi AFT) 15:45,9. 3. Sumi Ágnes (Zenit SE) 16:29,9.

2024. Április 28. 08:45, vasárnap | Helyi

Ismét megrendezik a járműipari kiállítást Esztergomban.

Az idén 7. alkalommal nyílik meg a járműipari kiállítás Esztergomban: az Akkor és Most Jármű Expo április 27-28-án a Nagy Duna sétányon várja az érdeklődőket.

2024. Április 28. 08:00, vasárnap | Helyi

Tavaszi idő sok napsütéssel.

Sok napsütésre számíthatunk, bár a Dunántúlon és északon időnként felhők takarhatják el a napot, de csapadék sehol sem várható.

2024. Április 28. 06:31, vasárnap | Helyi

BABAMENTŐ INKUBÁTOROK

Az egészségügyi intézményeknél kihelyezett babamentő inkubátorok egy újszülöttmentő program részét képezik. A súlyos válsághelyzetbe került anyák és családok esetén előfordulhat,

2024. Április 27. 08:00, szombat | Helyi

Egyre melegebb lesz hétvégén.

Sokat fog süt majd a nap, az időnként megjelenő felhőkből északon és keleten, valamint délután nyugaton, délnyugaton elszórtan egy-egy futó zápor, zivatar még kialakulhat.