2024. április 28, vasárnap - Valéria

2014. Április 06. 09:00, vasárnap | Helyi
Forrás: infonograd

Salgótarjáni érmek a veterán atlétikai világbajnokságról

A magyar főváros adott otthont az idei atlétikai fedett pályás veterán világbajnokságnak.

A versenyen nógrádi színekben is születtek kimagasló eredmények, és az elszármazott atléták is bizonyították, a kor nem akadálya a minőségi mozgásnak sem. Kadlót Zoltán (SAC) bronzot hozott haza, Ajkler Zita és Dr. Deák Katalin aranyat is bezsebelt.
A budapesti 6. fedett pályás veterán atlétikai világbajnokságot négy helyszínen rendezték meg, fantasztikus hangulatban zajlottak a versenyek. A páratlan atmoszféra mellett feltétlenül kiemelést érdemelnek a 70 ország közel négyezer atlétája által elért kiváló eredmények is. A különböző korcsoportokban több mint 2200 érem talált gazdára, a 22 versenyszámban 709 aranyérem került kiosztásra. Hazai közönség előtt 320 magyar atléta lépett pályára, akik kiemelkedő teljesítményekkel ragadtatták tapsra a nézőket. A magyar atléták összesen 56 érmet szereztek, a vb hat napja alatt húszszor csendülhetett fel tiszteletükre a himnusz, 21 ezüst,- illetve 15 bronz a további dobogós mérleg.
A nógrádi színeket viselők közül a Salgótarjáni Atlétikai Club (SAC) futója, Kadlót Zoltán érte el a legjobb eredményt, a félmaratoni táv magyar csúcstartója mezei futásban állt rajthoz, és korcsoportjának 30 indulója között lett hatodik, ezzel húzóembere volt a bronzérmet szerzett magyar csapatnak.
- Meg vagyok elégedve ezzel a helyezéssel, különösen a felkészülés nehézségeim miatt – mesélte tudósítónknak a sokáig sérüléssel bajlódó futó. – Érzek még magamban annyi erőt, hogy a közeljövő világversenyein az egyéni dobogós helyezést tűzzem ki célul.
Bosák Attila, a Bauer Rudolf Nógrádi Dobó Club (BNDC) veteránja két számban is elindult, súlylökésben nyolcadik, gerelyhajításban 11. lett. A balassagyarmati Ipoly Walking Club (IWC) gyaloglója, a veterán világversenyek rendszeres résztvevője, Major Ferenc 10. és 14. hellyel gyarapodott. A szécsényi Jusztin Ferenc két hosszú távot teljesített, Koltai Péter (Zenit SE) nem jutott tovább a 60 méter előfutamaiból, majd 200-on lesérült.
A nógrádi kötődésűek is remek eredményeket értek el. A pásztói születésű kétszeres olimpikon, Ajkler Zita két éve abbahagyta az atlétikát, a budapesti helyszín miatt, három hónapos edzés után indult el a vb-n. Kimagasló teljesítménnyel távolugrásban és hármasugrásban is sikerült megszereznie a világbajnoki címet. A balassagyarmati kötődésű Dr. Deák Katalin is szépen gyűjtötte az érmeket, távolugrásban nem volt legyőzője, hármas-, és magasugrásban pedig ezüstérmet szerzett. A vesetranszplantált korábbi SAC-os gyalogló, Venyercsán László a 11. helyen ért célba.
- Magam és a szervezők nevében is szívből gratulálok mindenkinek, aki rajthoz állt a világbajnokságon – nyilatkozta a szövetség honlapján Gyulai Márton, a MASZ főtitkára, a szervező bizottság elnöke. – Honfitársaim kiváló produkcióikkal számtalan örömteli pillanatot szereztek. Nagyon büszke vagyok a magyar veterán atlétákra, hihetetlen eredményeket értek el, fantasztikusan versenyeztek.

Nógrádi eredmények.
60 méter, M40, előfutamok: 37. Koltai Péter (Zenit SE) 7,76 mp. 3000 méter, M65: 23. Jusztin Ferenc (Szécsény) 13:57,42 perc. Mezei futás, M50 (8 km): 6. Kadlót Zoltán (SAC) 27:40,10. Csapat: 3. Magyarország (Kadlót Zoltán, Blazsek Zoltán, Szabó István). Félmaraton M65: 18. Jusztin Ferenc 2;02:27,70 óra. 3000 méteres gyaloglás, M50: 14. Major Ferenc (IWC) 14:58,98. 10 km gyaloglás, M40: 11. Venyercsán László (Honvéd) 51:57,90. M50: 10. Major Ferenc 53:13,40. Távolugrás, W35: 1. Ajkler Zita (Vasas) 5,76 méter. W45: 1. Dr. Deák Katalin (FTC) 5,16. Hármasugrás, W35: 1. Ajkler Zita 12,13. W45: 2. Dr. Deák Katalin 11,84. Magasugrás, W45: 2. Dr. Deák Katalin 1,55. Súlylökés, M50: 8. Bosák Attila (BNDC) 13,18. W45: 8. Dr. Deák Katalin 10,58. Diszkoszvetés, M50: 11. Bosák Attila 38,94.