Hírek
2019. Január 26. 05:00, szombat |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Rekordmennyiségű gumit adtak el tavaly Magyarországon

Több mint 3 millió gumiabroncsot értékesítettek tavaly Magyarországon, az elért eredmény rekordnak számít - mondta Hunyadi Szabolcs, a Magyar Gumiabroncs Szövetség elnöke pénteken az M1 aktuális csatornán.
Hozzátette: minden gumiabroncs-kategóriában jelentős volt a növekedés. Példaként említette, hogy a motorkerékpár abroncsok eladása 5 százalékkal, a személygépkocsikra való gumik értékesítése pedig 9 százalékkal nőtt az előző évhez képest.
A nehézgépjárművek szegmensében az egy évvel korábbihoz képest a teherautó és autóbusz gumikból 21 százalékkal több, a földmunkagépekre való gumiabroncsokból 25 százalékkal több, a mezőgazdasági gépekre való gumiabroncsokból pedig 12 százalékkal több fogyott.
A gumiabroncsok évszak szerinti bontásánál kiemelte, hogy a négy évszakos abroncsok eladása jelentősen, 48 százalékkal nőtt, a szegmens részesedése pedig már lefedi a teljes magyarországi gumiabroncspiac 3,5 százalékát.
Hunyadi Szabolcs azonban arra is felhívta a figyelmet - pont az elmúlt időszakban tapasztalt havas, jeges útviszonyok miatt -, hogy a négy évszakos gumiabroncsok nem tudnak olyan fékutat biztosítani, mint a speciálisan a téli időjárásra fejlesztett téli abroncsok.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 23. 07:06, hétfő | Belföld
Megújul a pápateszéri Kurali-malom
2025. Június 23. 07:05, hétfő | Belföld
Szalay-Bobrovniczky Kristóf: jönnek a harctér rettegett sárkányai
Jönnek a harctér rettegett sárkányai! 56 új Gidrán erősíti majd a Magyar Honvédséget - írta a honvédelmi miniszter vasárnap a Facebook-oldalán.
2025. Június 23. 07:03, hétfő | Belföld
Orbán Viktor: megtesszük a szükséges lépéseket, hogy garantáljuk Magyarország békéjét és biztonságát
Az iráni-izraeli háború eszkalálódása Magyarországra is kihat! Megtesszük a szükséges lépéseket, hogy garantáljuk Magyarország békéjét és biztonságát
2025. Június 21. 09:11, szombat | Belföld
Aldi baromfivirslit hívtak vissza allergén jelenléte miatt
Az Aldi Magyarország Élelmiszer Bt. kezdeményezte a Baromfivirsli csirkemellel 280 g termék visszahívását, mivel az tejallergént (sajt) tartalmazhat