Városlista
2025. május 17, szombat - Paszkál

Hírek

2023. Június 05. 14:00, hétfő | Helyi
Forrás: Xinhua via AFP/Xinhua News Agency.All Rights Reserved/Li Xiang

Pokoli mélységbe fog fúrni Kína, megdöbbentő, miért van erre szükség?!!!

Pokoli mélységbe fog fúrni Kína, megdöbbentő, miért van erre szükség?!!!

Minden eddiginél mélyebbre, 10 000 méteres mélységig fúrna le Kína. A cél a 145 millió éves, Kréta Rendszer névre keresztelt ősi kőzetréteg elérése.

Minden eddiginél mélyebbre, 10 000 méteres mélységig fúrna le Kína. A cél a 145 millió éves, Kréta Rendszer névre keresztelt ősi kőzetréteg elérése. Bár a készülő lyuk elképesztően mély lenne, nem döntene rekordot; a szovjeteknek 12 kilométer mélyre sikerült lefúrniuk a huszadik század második felében. A Kola-félszigeten végzett fúrást szintén a tudományos kíváncsiság hajtotta. Bár a cél a 15 kilométer elérése volt, a munkálatokkal végül 1994-ben felhagytak. Több korábbi elmélet is megdőlt már. A kutatócsoport megállapította, hogy a föld mélyén található kőzetek sokkal nedvesebbek, mint amire számítottak. Korábban azt hitték, hogy a víz nem tud behatolni ilyen mélyen lévő kőzetekbe. De nem csak ez az egy elmélet dőlt meg; a geológusok arra számítottak, hogy a kontinens gránitja alatt ugyanúgy bazaltréteget találnak, mint az óceáni kéreg vizsgálatakor. Ehelyett azt találták, hogy a kontinentális kéreg végig gránit, ami a lemeztektonika bizonyítéka; egy olyan teóriáé, amelyet a szakértők csak a közelmúltban kezdtek elfogadni. A fúrási projekt építési nehézsége egy nagy teherautóhoz hasonlítható, amely két vékony acélkábelen halad"
- mondta Sun Jinsheng, a Kínai Mérnöki Akadémia akadémikusa a kínai állami hírügynökségnek.

A földkéreg a szárazföldön változó. Átlagosan körülbelül 30 kilométer vastag, bár a hegyvonulatok alatt akár a 100 kilométert is elérheti. Sajnos egyelőre messze vagyunk attól, hogy elérjük a földköpenyt.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 17. 12:23, szombat | Helyi

Milyen lesz a világunk 10-20 év múlva?

Elgondolkodtatok már azon, hogy milyen lesz a világunk 10-20 év múlva? A felhőknél is magasabb toronyépületek, a szélnél gyorsabban száguldó vonatok és olyan

2025. Május 10. 08:22, szombat | Helyi

ÖRÖKSÉGÜL - A közelmúlt történelmének egy-egy szelete

Örökségül – üzenet utódaimnak nemzetről, hazáról című film. A közelmúlt történelmének egy-egy szelete.

2025. Május 08. 11:31, csütörtök | Helyi

SALGÓTARJÁN MOST - Remek hangulatú majális a Dolinkában

Ön is résztvett az eseményen?

2025. Május 07. 08:35, szerda | Helyi

Maffia, prostitúció és drog – ez várna ránk Ukrajna uniós csatlakozásával?

Maffia, prostitúció és drog – ez várna ránk Ukrajna uniós csatlakozásával? Georg Spöttle szerint minden tényt figyelembe véve látni kell, hogy miért nem jó Magyarországnak Ukrajna uniós csatlakozása.