2024. április 19, péntek - Emma

2012. Március 19. 07:17, hétfő | Sport
Forrás: mno.hu / MTI

Pályacsúcs született a Balatonnál

Pályacsúccsal zárult vasárnap az 5. Balaton és FélBalaton Szupermaraton, melynek közel ezer résztvevője arra vállalkozott, hogy négy nap alatt – részben vagy egészében – körbefutja a tavat.

A szervező Budapest Sportiroda (BSI) tájékoztatása szerint csütörtökön a rajt Siófokon, a cél Fonyódon volt, 46,7 kilométer megtétele után. Innen rajtolt el a második, leghosszabb nap, a cél 52,9 kilométerre volt Szigligeten, a vár alatt. A harmadik napon Badacsonyból indult a mezőny, itt már a FélBalaton Szupermaraton teljesítői is csatlakoztak a 43,6 kilométeres távhoz Balatonfüredig. Aznap volt a MaratonFüred, Badacsonytomajtól Balatonfüredig lehetett lefutni a klasszikus távot. A negyedik napon a Balatonfüredről Siófokig tartó 52,2 kilométeres szakasz zárta az összesen 195,4 kilométeres eseményt.

A Balaton Szupermaraton csapatversenyében új pályarekord született: a Coca-Cola Testébresztő I. együttese kilenc perccel megjavítva az előző rekordot, 12:04:43 óra alatt kerülte meg a tavat. A rendezvény legidősebb indulója a 72 éves Bozó Pál volt, aki egyéniben teljesítette a leghosszabb, 195,4 kilométeres távot.

MTI / mno

2024. Április 17. 17:22, szerda | Sport

Párizs 2024 - Száz nappal a rajt előtt már 150 kvótája van Magyarországnak

Már százötven kvótája van a magyar csapatnak, mely összességében közel kétszáz fős lehet

2024. Április 16. 21:49, kedd | Sport

Csak századmásodpercekre az első helytől

Gender Tamás Junior 2024. 04. 10-13. között Franciaországban, Champions of the Future (RGMMC) bajnokság keretein belül, Val d\'Argenton-ban a Circuit de karting du Val d\'Argenton-on versenyzett.

2024. Április 16. 10:14, kedd | Sport

Bronzérem az Euro Trophy-n

Beszélgetés a nem kicsit boldog Szabó Bende gokartversenyzővel az Euro Trophy után.

2024. Április 13. 06:00, szombat | Sport

Sós Csaba: Milák egyedi utat jár, de jóval előrébb tart, mint amire számítani lehetett

A szövetségi kapitány szerint Milák Kristóf egyedi utat jár be, és az úszók pénteken zárult országos bajnokságán jobban teljesített, mint amire ő számított.