Hírek
2016. Április 26. 15:00, kedd |
Helyi
Forrás: MTI
Őze Lajos-emlékkiállítást rendeznek a mohorai Tolnay Klári Emlékházban

Őze Lajos-emlékkiállítás nyílik vasárnap a Tolnay Klári Emlékházban Mohorán. A \"Bóvlit nem árulok\" című tárlaton a Kossuth-díjas színművész személyes tárgyait is bemutatják.
Balla István, a Tolnay Klári Emlékház vezetője az MTI-nek hétfőn elmondta, hogy a "színjátékosra" emlékező tárlaton mintegy hatvan fotónagyítást állítanak ki, és színházi plakátok mellett családi vonatkozású összeállítást is láthatnak a látogatók.
Őze Lajos személyes tárgyai közül szerepel majd a tárlaton szemüvege, hamutartója, pipája, kalapja, esernyője, elemi iskolai értesítője éppúgy, mint Örkény Istvántól vagy Szakonyi Károlytól kapott levele, és egy feljegyzés Gobbi Hildától.
A kiállítást vasárnap délben nyitják meg az emlékház galériájában. A rendezvény háziasszonya Őze Ildikó, Őze Lajos özvegye lesz, vendégei pedig Törőcsik Mari, Lázár Kati, Őze Katalin, Csík János, Valachi Anna és Őze Áron. A kiállításon Balla Mihály országgyűlési képviselő, miniszteri biztos mond köszöntőt.
Őze Lajos, a magyar színjátszás egyik kiemelkedő alakja Szentesen született 1935-ben, és Budapesten halt meg 1984-ben. Játszott Az ötödik pecsét című filmben, ő volt Virág elvtárs A tanúban, emlékezetes színházi előadásai között volt a Nem élhetek muzsikaszó nélkül, az Éjjeli menedékhely vagy a II. Richárd. 1970-ben Jászai Mari-díjat kapott, 1975-ben érdemes, 1984-ben pedig kiváló művész lett. 1990-ben posztumusz Kossuth-díjban részesült.
Emlékkiállítását május 21-ig nézhetik meg az érdeklődők a Nógrád megyei emlékházban.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 24. 07:28, szombat | Helyi
Az özvegyi nyugdíjra vonatkozó változás
Jövőre változás jön: ki örülhet neki, ki kevésbé. A jövő évi állami költségvetést megalapozó törvényjavaslat több, az özvegyi nyugdíjra vonatkozó változást
2025. Május 24. 07:23, szombat | Helyi
Pert vesztett az ellenzéki párt, tényleg odagurult a dollár
Pert vesztett a Jobbik, tiltott támogatást kaptak külföldről. A Magyar Nemzet arról ír, a Fővárosi Törvényszék újabb ítéletében mondta ki,
2025. Május 17. 12:23, szombat | Helyi
Milyen lesz a világunk 10-20 év múlva?
Elgondolkodtatok már azon, hogy milyen lesz a világunk 10-20 év múlva? A felhőknél is magasabb toronyépületek, a szélnél gyorsabban száguldó vonatok és olyan
2025. Május 10. 08:22, szombat | Helyi
ÖRÖKSÉGÜL - A közelmúlt történelmének egy-egy szelete
Örökségül – üzenet utódaimnak nemzetről, hazáról című film. A közelmúlt történelmének egy-egy szelete.