Városlista
2025. május 14, szerda - Bonifác

Hírek

2022. Június 16. 08:01, csütörtök | Belföld
Forrás: mti/fotó: police.hu

Őrizetbe vettek egy fővárosi fegyverboltost Nógrádban

Őrizetbe vettek egy fővárosi fegyverboltost Nógrádban

Őrizetbe vettek egy 50 éves budapesti fegyverboltost, aki olyan lőszereket árusított, amelyekre nem volt engedélye, és olyan fegyvereket tartott, amelyek nem szerepelnek a magyar nyilvántartásban

- közölte a rendőrség a honlapján. A férfit tartózkodási helyén, Nógrádkövesden fogták el a Terrorelhárítási Központ műveleti egységének segítségével, a fővárosi boltot zár alá vették.

A közlemény szerint a férfi egy fegyverüzlet tulajdonosaként februárban és márciusban Budapesten értékesített 5500, áprilisban pedig egy másik vásárlónak 1000 lőszert, miközben az első esetben olyan kaliberű lőszer tartására nem volt engedélye, a második esetben pedig a vevőnek nem volt fegyvertartási engedélye.

A férfi a fegyverbolt tulajdonosaként szándékosan megsértette a lőfegyverkereskedelemre vonatkozó törvényt - írták.

A nyomozók 14 golyós lőfegyvert, 24 maroklőfegyvert és mintegy 10 000 különféle kaliberű lőszert foglaltak le a férfinél tartott házkutatáskor.

A megyei rendőr-főkapitányság lőfegyverrel vagy lőszerrel többrendbeli visszaélés megalapozott gyanúja miatt folytat nyomozást. A férfit őrizetbe vették és indítványozták letartóztatását.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 14. 07:12, szerda | Belföld

Hitelesítette a december 24-e munkaszüneti nappá nyilvánítását célzó népszavazási kezdeményezést az NVB

Hitelesítette a december 24-e munkaszüneti nappá nyilvánítását célzó népszavazási kezdeményezést a Nemzeti Választási Bizottság (NVB) kedden.

2025. Május 14. 07:10, szerda | Belföld

HM: nem drónok miatt láthattak Gripeneket a levegőben Nyíregyháza környékén

A közösségi médiában terjedő híresztelésekkel ellentétben nem drónok miatt láthattak Gripeneket a levegőben Nyíregyháza környékén kedden - közölte a Honvédelmi Minisztérium (HM) az MTI-vel.

2025. Május 14. 07:08, szerda | Belföld

Orbán Viktor: Ukrajna összehangolt lejárató akciót indított Magyarország ellen

Egy magyar ellenzéki párt tevékeny szerepet vállalt egy ukrán titkosszolgálati akcióban, erre emberemlékezet óta nem volt példa - mondta Orbán Viktor miniszterelnök a Facebook-oldalán kedden közzétett videójában.

2025. Május 13. 07:23, kedd | Belföld

Orbán Viktor a Bank of China elnökével tárgyalt

Orbán Viktor miniszterelnök hétfőn Budapesten tárgyalt Ko Haj-csiaoval, a Bank of China elnökével - tájékoztatta az MTI-t a Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály.