2024. május 18, szombat - Erik, Alexandra

2024. Május 05. 15:00, vasárnap | Helyi sport
Forrás: MTI-VALDESQUI SPANYOLORSZÁG

Női Vuelta - Vas segítőként járult hozzá Vollering összetett sikeréhez.

Vas Blanka segítőként az összetett 57. helyén végzett a női Vuelta a Espana országúti kerékpáros körversenyen, amelynek záróetapján az összetett győztes Demi Volleringért dolgozott.

A nyolcnapos spanyol körverseny utolsó szakaszán vasárnap Madrid környéki 89,5 kilométeres táv és hegyi befutó várt a mezőnyre.

Az SD Worx-Protime magyar bajnoka - aki két napig vezette az összetettet - a síkon diktált tempót kapitányáért dolgozva, majd 42 kilométerrel a cél előtt, munkáját elvégezve leszakadt a mezőnyről. Végül közel fél óra hátránnyal az utolsó csoporttal (grupetto) tekert a célba Vas.
A holland Vollering 6,5 kilométerrel a cél előtt indult meg a hegyen, sorra szakította le riválisait, alig ötszáz méter múlva pedig már egyedül tempózott.

A második szakaszsikerét bezsebelő Vollering 2022-ben harmadik, tavaly második volt, idén pedig diadalmaskodni tudott, ezzel a tavalyi Tour de France után pályafutása második nagy körversenyét nyerte. Az összetett mellett a hegyi pontversenyt is megnyerte Vollering.

Női Vuelta országúti körverseny (a viadal honlapja alapján)
8. (utolsó) szakasz, Distrito Telefónica-Valdesquí, 89,5 km, hegyi befutó:

1. Demi Vollering (holland, SD Worx-Protime) 2:43:06 óra
2. Évita Muzic (francia, FDJ-Suez) 29 másodperc hátrány
3. Riejanne Markus (holland, Visma-Lease a Bike) 33 mp h.
7. Elisa Longo Borghini (olasz, Lidl-Trek) 1:00 perc hátrány
115. Vas Kata Blanka (SD Worx-Protime) 29:32 p h.

Az összetett végeredménye:
1. Vollering 23:30:55 óra
2. Markus 1:49 perc hátrány
3. Longo Borghini 2:00 p h.
57. Vas 54:52 p h.

2024. Május 18. 13:45, szombat | Helyi sport

Oscar Piastri bizonyult a leggyorsabbnak a Formula–1-es Emilia-romagnai Nagydíj harmadik szabadedzésén.

A McLaren ausztrál versenyzője mögött csapattársa, Lando Norris végzett, míg harmadikként Carlos Sainz Jr. zárta az utolsó gyakorlást Imolában.

2024. Május 18. 08:41, szombat | Helyi sport

Labdarúgó NB I - Hazai pontszerzéssel zárta a szezont a búcsúzó Mezőkövesd.

A sereghajtóként búcsúzó Mezőkövesd 1-1-es döntetlent játszott a vendég MTK-val a labdarúgó OTP Bank Liga 33., szezonzáró fordulójának pénteki nyitómérkőzésén.

2024. Május 18. 08:36, szombat | Helyi sport

Giro d\'Italia - Milan triplája sprintbefutóban, Valter a mezőnnyel ért célba.

Az olasz Jonathan Milan harmadik etapsikerét zsebelte be a Giro d\'Italia országúti kerékpáros körversenyen, a 13. szakaszon Valter Attila a mezőnnyel ért célba, az összetett élcsoportja pedig nem változott.

2024. Május 18. 08:24, szombat | Helyi sport

Koronglövő Eb - Hegyi Norbert és Jóna Bernadett is jól kezdett.

Hegyi Norbert és Jóna Bernadett is jól kezdett a trap versenyszámban a lonatói olimpiai kvalifikációs koronglövő Európa-bajnokságon.