Hírek

2014. Június 20. 12:00, péntek | Helyi
Forrás: infonograd

Nógrádi tájfutók érmes helyezései

Miskolc két városrészében, illetve Bükkszentkereszten rendezte meg a Borsod kupa kétfutamos országos rangsoroló, illetve a Hermann Ottó váltócsapat versenyét a Diósgyőri TC.

A felnőttek számára ezúttal a viadal válogató volt a nyári főiskolai világbajnokságra, ahol két nógrádi, a Fehérvári testvérek is rajthoz álltak.
A Salgótarjáni Dornyay SE népes számú versenyzőgárdájának többsége csak a két futamon, a Miskolc-Tapolcán lebonyolított rövidtávú parkversenyen és délután a diósgyőri városrészben rendezett 2×2 fős, szintén rövidtávú váltócsapat versenyen tudott részt venni.
A váltócsapatok küzdelme során a felnőtteknél a fővárosi győztes, illetve a hazai diósgyőri csapatok mögött a tarjáni Fehérvári Zsolt-Fehérvári Dániel végzett a 6. helyen. Serdülő fiúknál a Verebélyi Márton-Tábori Marcell, lányoknál pedig a Mag Viktória Angyal Anna párosnak sikerült a bronzérmes harmadik helyen célba futniuk.
A váltócsapatok versenyének legelőkelőbb tarjáni helyezését (második) érte el a Mix váltóban indult Stork J. Gábor és Varga István páros.
A záró futamra maradt tarjániak,valamint az egy futamra érkezett pásztói Czimer Z József jól szerepeltek. Fésűs Evelin Anna az ifjúsági lányoknál, Stork Joachim Gábor pedig a nyílt kategóriában megismételve első futambeli győzelmét, a másodikban is nyert, így összetettben az idei Borsod kupa győztesei lettek. Stork Mihály az ifjúsági fiúknál összetettben a második helyen végzett.

Hermann Ottó váltócsapat emlékverseny:
F14B: 1. DTC Diósgyőri Tájékozódási Futó Club 34:05 … 3. Salg. Dornyay (Verebélyi Márton-Tábori Marcell) 41:07
F21: 1. Tabáni Spartacus 38:51 … 6. Salg Dornyay (Fehérvári Zsolt-Fehérvári Dániel)41:49 … 8. Salg Dornyay II (Tábori Milán-Stork Mihály) 45:03
N14: 1. DTC 34:05 … 3. Salg. Dornyay II. (Mag Viktória-Angyal Anna) 36:06 … 5. Salg.Dornyay III. (Mag Fruzsina- Nagy Szilvia) 46:13
Mix: 1. Tabáni Spartacus 33:32 2. Salg.Dornyay I (Stork Gábor-Varga István) 37:05 … 8. Salg.Dornyay III. (Nagy Ákosné-Fésűs Evelin Anna) 43:46 … 10. Salg.Dornyay IV. (Telek Tibor- Sramkó Tibor) 45:11

Forrás: nogradsport.wordpress.com