Városlista
2026. január 30, péntek - Martina

Hírek

2012. Március 16. 00:00, péntek | Helyi
Forrás: infonograd/MTI

Nógrád megyei közmunkások is takarítják az észak-magyarországi turistautakat

Nógrád megyei közmunkások is takarítják az észak-magyarországi turistautakat

Az országos közfoglalkoztatási programhoz kapcsolódva év végéig átlagosan 550 közmunkást alkalmaz a Mátra, a Bükk és a Heves-Borsodi dombvidék turistaútjainak takarítására az Egererdő Zrt..

A foglalkoztatottak Heves, Nógrád és Borsod-Abaúj-Zemplén megye 33 településéről érkeznek a napi munkára. A program az Egererdő Zrt. 75 ezer hektáros területét érinti, és az 550 fős átlaglétszám a nyári hónapokban 650-re bővülhet.
A közmunkások a Mátrában, a Bükkben és kisebb mértékben a Heves-Borsodi dombvidéken - Ózd és Pétervására térségében - az erdészeti feltáró-, a séta- és turistautakat, valamint a tanösvényeket tartják karban. Összegyűjtik a fakitermelések során keletkezett hulladékot, megszüntetik az illegális szemétlerakókat, a szemetet pedig elszállítják.
Mindezek mellett részt vesznek az úgynevezett közjóléti létesítmények, például a felsőtárkányi, a szilvásváradi és a gyöngyösi állami erdei vasút vonalainak kitisztításában, az esőbeállók, padok, asztalok karbantartásában is.
Az Egererdő Zrt. 719 millió forint céltámogatásban részesül, amiből a közfoglalkoztatottak törvényben előírt munkabérét, szociális hozzájárulási adóját és egyéb költségeket kell fedezni. A programhoz 20 millió forint önerővel járult hozzá a társaság.

Címkék: közmunkás

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 27. 11:16, kedd | Helyi

VIDEÓ - Salgótarjánnak biztosra kell mennie!

Nehezen megszerzett előnyünket nem adhatjuk, nem ajándékozhatjuk a bizonytalan jövőre szavazókra. Gondolhat bárki bármit a város jövőjéről, de a tényekkel szemben haladni ésszerűtlen és felelőtlen dolog.

2026. Január 25. 13:32, vasárnap | Helyi

EGY RÈGI TÖRTÉNET!

Messziről jött emberek beszélnek zöldségeket, baloldali megmondóemberek pedig ferdítik a valóságot, ezért fontosnak tartom, hogy röviden bemutassam az én történetemet.

2026. Január 06. 07:13, kedd | Helyi

Havazás - Az ország szinte teljes területén intenzíven havazik

Az ország szinte teljes területén intenzíven havazik hétfőn éjjel, az érintett területeken a látási viszonyok korlátozottak, amely a forgalom jelentős lassulásával jár - olvasható az Útinform honlapján.

2025. December 23. 12:26, kedd | Helyi

Közösségi tapasztalatból lett magyar termékfejlesztés a pajzsmirigybetegségek támogatására

A BLAN Synergy rendszerszintű megközelítéssel, természetes módon egészíti ki a gyógyszeres kezelést