Városlista
2025. december 18, csütörtök - Auguszta

Hírek

2021. Március 18. 17:06, csütörtök | Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

New York megőrizte első helyét a világ vezető pénzügyi központjainak listáján, Budapest javított

New York megőrizte első helyét a világ vezető pénzügyi központjainak listáján, Budapest javított

A legújabb globális befektetői felmérés szerint az intézményes piaci szereplők továbbra is New Yorkot tartják a világ első számú pénzügyi szolgáltatási központjának,

a második a ranglistán a korábban hosszú évekig vezető London. Budapest javított besorolásán tavalyhoz képest.

Az egyik legnagyobb londoni pénzügyi tanácsadó csoport, a Z/Yen Group 29. alkalommal kiadott ranglistája (Global Financial Centres Index, GFCI) igen összetett, több mint 100 kritériumot és 3 ezret meghaladó befektetői értékelést súlyozó mérési módszertannal készült. A cég 114 várost vett fel a listára, nullától ezer pontig terjedő értékelési skálát alkalmazva.

A cég új rangsorában az első két helyen továbbra is New York és London áll, az előbbi pontszáma hattal 764-re, az utóbbié 23-mal, 743-ra csökkent. A listán a harmadik Sanghaj, majd Hongkong és Szingapúr következett. A tízes listára felkerült még Peking, Tokió és Sencsen, illetve az utolsó két helyre két európai város is bekerült, Frankfurt és Zürich.

Budapest pénzügyi központként betöltött szerepének megítélése a pontszám alapján 46 ponttal, 531 pontról 577 pontra emelkedett, a magyar főváros a listán 16 hellyel került előrébb, a tavalyi 101. helyről idén a 85-ikre ugrott.

Az egy csoportnak számító kelet-európai és közép-ázsiai térségben öt város, Moszkva, Vilnius, Pozsony, Budapest és Szentpétervár helyezése javult öttel, vagy ennél nagyobb mértékben.

A térségből Moszkva áll a legjobb helyen, 57. a listán, 5 ponttal javított a tavalyi 62. helyhez képest. A listán Varsó következik a 61. hellyel (-4), majd Vilnius a 62. (+14), Pozsony a 66. (+21), Isztambul a 74. (-10), Prága a 76. (-10), Nurszultan a 78. (-4), majd Budapest következik a 85. hellyel (+16).

Címkék: bank, lista, pénzügy

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 18. 07:37, csütörtök | Külföld

Az EP támogatja az orosz gáz teljes és kötelező kivezetését

2025. December 17. 07:49, szerda | Külföld

Donald Trump jogi képviselői egy floridai bíróságon nyújtották be a BBC elleni 10 milliárd dolláros keresetet

Donald Trump amerikai elnök jogi képviselői Washingtonban kedden bejelentették, hogy egy floridai bíróságon nyújtották be a brit BBC elleni keresetet összesen 10 milliárd dolláros értékben.

2025. December 17. 07:49, szerda | Külföld

Az Európai Unió enyhít a belső égésű motorok forgalomba hozatalának 2035-től tervezett tilalmán

Az Európai Unió enyhített kedden az új gyártású belső égésű motorok - benzin- vagy dízelüzemű autók - forgalomba hozatalának 2035-től tervezett tilalmán, hogy támogassa a nehéz helyzetben lévő európai autóipart.

2025. December 15. 07:44, hétfő | Külföld

Sok embert agyonlőttek egy ausztráliai strandon egy zsidók elleni terrortámadásban

Ismeretlen fegyveresek lelőttek 11 embert, sokakat pedig megsebesítettek az ausztráliai Sydney Bondi Beach nevű híres tengerparti strandján vasárnap.