Hírek
2012. Június 07. 05:01, csütörtök |
Életmód
Forrás: OrientPress Hírügynökség
Napenergiával működő repülő landolt Marokkóban
Egy napenergiával működő repülőgép landolt Marokkóban miután Spanyolországból indulva úttörő munkájának második részét elvégezte.
A gép pilótája Bertrand Piccard a Solar Impulse in Rabat elnevezésű masinát 19 órával Madridi indulását követően tette földre. A repülő, amelynek mérete egy jumbo jetéhez hasonló, 12 ezer naplemezkével volt fölszerelve, melyek 4 elektromos motor meghajtását tették lehetővé - számol be a BBC.
A 2500 kilométeres túrát, mely májusban vette kezdetét Svájcban, a 2014-ben induló világ körüli út gyakorlásaként emlegetik.
A szénrostokból készült gép mérete megegyezik az Airbus A340-es méretével, azonban mindössze egy átlagos családi személygépkocsi súlyának felel meg - mondták a gép feltalálói.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 15. 07:12, csütörtök | Életmód
A KFT és Laár András 44 év után külön utakon folytatja
Külön utakon folytatja a KFT zenekar és dalszerző frontembere, Laár András. Az együttes megmaradt három tagja folytatja a koncertezést, új műsorukhoz állandó tagként csatlakozik Nedvig Balambér.
2025. Május 15. 07:08, csütörtök | Életmód
Új rekord, az idén már több mint 9 ezer tisztán elektromos autó kapott zöld rendszámot
Új rekord, hogy a január-április közötti időszakban 9380 tisztán elektromos autó kapott zöld rendszámot Magyarországon - írta Czepek Gábor, az Energiaügyi Minisztérium (EM) parlamenti államtitkára szerdán a Facebookon.
2025. Május 14. 07:15, szerda | Életmód
Tatárjárás kori tömegsírt tártak fel a régészek Tázláron
Tatárjárás kori tömegsírt tártak fel a régészek a Bács-Kiskun vármegyei Tázláron, melyből összekötözött végtagú, zsugorított helyzetben eltemetett áldozatok maradványai kerültek elő.
2025. Május 13. 07:22, kedd | Életmód
Ferencz Orsolya: Magyarország kezdeményező és megbecsült partner az űrkutatás területén
Magyarország ma már nem mellékszereplő, hanem kezdeményező és megbecsült partner az űrkutatás területén