Hírek
2016. Augusztus 25. 13:29, csütörtök |
Helyi
Forrás: focusradio.hu
Minden három hektár alatti földterület elkelt megyénkben
A nyár közepén lezárult árverési időszak után a napokban az utolsó, három hektár alatti területek is elkeltek, a legnépszerűbbek a nógrádi és a szabolcsi földek voltak - írta mai számában a Magyar Idők.
A lap a Földművelésügyi Minisztériumtól kapott tájékoztatásra hivatkozva azt írta, a Nemzeti Földalapkezelő Szervezet közel 40 ezer, három hektár alatti földet hirdetett meg, és az elmúlt hónapokban több tízezer vételi ajánlatot kapott. Jelenleg mintegy 25 ezer ajánlat feldolgozása, illetve az adásvételi szerződések megkötése van folyamatban. Vas megyében kiugróan alacsony volt az érdeklődés, az elérhető parcellák alig harminc százaléka talált gazdára, míg Nógrád, valamint Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében minden, három hektár alatti, elérhető földterületet megvásároltak. A Nógrád Megyei Kormányhivatalnál kérdésünkre elmondták: megyénkben a három hektár feletti földterületek esetében 349 földrészletet hirdettek meg. Az első ütemben meghirdetett földrészletek 86,5 százaléka kelt el annak idején. A maradékot a következő ütemekben is meghirdették – volt olyan földterület, amelyet három alkalommal is – de ezek kevésbé voltak népszerűek. A több ütemben lezajlott árverések eredményeképpen itt a földek 82,2 százaléka, alapterületet tekintve a teljes meghirdetett terület 86 százaléka kelt el.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 02. 12:55, vasárnap | Helyi
Bejrút 50: aki utoljára szállt le a katasztrófát szenvedett Malév Tu-154-essel (Ep. 349)
Mazalin Tibor, a Malév vezető fedélzeti mérnöke teljesítette az utolsó, Rómából érkező járatot azzal a Tu-154-essel, amely 1975. szeptember 29-én este Libanonba indult tovább, de a bejrúti repülőteret már nem érte el.
2025. November 02. 12:30, vasárnap | Helyi
NEM TUDTA, HOGY ILYEN ERŐS AZ AUTÓ... A LEGDRÁGÁBB AUTÓS BAKIK, AMIK TÉNYLEG SOKBA KERÜLTEK!
Összegyűjtöttem nektek, miért fontos, hogy a vezetéshez ész is társuljon, vagyis hoztam nektek néhány elrettentő példát arról,
2025. November 02. 12:20, vasárnap | Helyi
Miért Gyártják A Chipek 90%-Át Tajvanon
A könyvekben a második világháborút gyakran „a motorok háborújaként” emlegetik.
2025. November 02. 09:50, vasárnap | Helyi
VOLT EGYSZER EGY ÖBLÖSÜVEGGYÁR
Salgótarján nem csak a bányászatról, az Acélgyárról volt híres egykor, hanem az üvegiparáról is. Képek egy „elfeledett” szakmáról, melyről híres volt Salgótarján.
