Városlista
2025. május 29, csütörtök - Magdolna

Hírek

2011. Október 07. 14:25, péntek | Belföld
Forrás: OrientPress

Megépülhet az M3-as autópálya újabb szakasza Vásárosnaményig

Megépülhet az M3-as autópálya újabb szakasza Vásárosnaményig

A Nemzeti Fejlesztési Ügynökség közölte, hogy az Európai Bizottság október 3-án jóváhagyta az M3-as autópálya következő szakaszának megépítését célzó nagy-projektet.

Az Új Széchenyi Terv keretében megvalósuló beruházás összköltsége meghaladja a 62 milliárd forintot, amelyből az uniós támogatás több mint 34 milliárd forintot tesz ki. Az EU tagállamai között Magyarország 23 elfogadott nagy-projektjével megerősítette 4. helyét a képzeletbeli ranglistán.


Az M3-as Nyíregyháza és Vásárosnamény közötti szakasza egy nemzetközi közlekedési folyosó részeként Szabolcs-Szatmár-Bereg megye jobb megközelíthetőségét teszi lehetővé. A beruházás során összesen 45,7 kilométeren 2x2 forgalmi sávos autópálya épül új nyomvonalon.

A szakasz része a TEN-T hálózatnak, a TINA hálózatnak, és az V. sz. páneurópai folyosónak. A projektszakasz az EU-n belül a legkeletebbre eljutó kelet-nyugati korridor, hiszen más országban sincs olyan közúti folyosó, amely ennyire megközelítené az unió keleti határát.

Az Új Széchenyi Terv keretében megépülő M3-as autópálya folytatása Szabolcs-Szatmár-Bereg megye számos települését mentesíti az átmenő forgalomtól, nyugodtabb, biztonságosabb, élhetőbb környezetet teremtve ezáltal az ott élő lakosságnak. A beruházással az ukrán határ, s vele a magyarlakta Kárpátalja jelentős lépéssel kerül közelebb Magyarország központi és távolabbi részeihez.

Az M3-as autópálya révén javul az elérhetőség és a közlekedési infrastruktúra, amely jobb feltételeket teremt a beruházásokhoz is. A fejlesztés révén várhatóan nő a régió iránti érdeklődés és növekszik a térség gazdaságának teljesítménye. A projekt a helyben élő és gazdálkodó lakosság, valamint a vállalkozások számára új üzleti lehetőségek alapjait fekteti le, javítja a megtermelt javak piacra juttatásának feltételeit és jótékonyan hat a turizmusra is.

Az uniós társfinanszírozással megvalósuló beruházás közvetett hatásaként a fentiek mellett nőhet a munkalehetőségek száma is.

OrientPess Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 29. 12:00, csütörtök | Belföld

NGM: lendületben a hazai turizmus - áprilisban több mint 1,4 millió vendég összesen 3,4 millió vendégéjszakát töltött a magyarország

A kormány azon dolgozik, hogy a dinamikusan bővülő hazai turizmus még intenzívebben járuljon hozzá a családok jólétéhez, a munkahelyteremtéshez és a vidéki turisztikai térségek fejlődéséhez -

2025. Május 29. 11:00, csütörtök | Belföld

Június 22-én lesz a Magyarország Szépe döntője a Duna csatornán

Bemutatták azt a húsz lányt, aki versenybe szállhat az idei Magyarország Szépe címért. A verseny döntőjét június 22-én élőben közvetíti a Duna csatorna.

2025. Május 29. 08:37, csütörtök | Belföld

Steiner Attila: geotermikus energiával helyeznék biztos alapokra a Liszt Ferenc Repülőtér energiaellátását

A Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér energiaellátását biztos alapokra szeretnék helyezni

2025. Május 29. 06:00, csütörtök | Belföld

MÁV: vasárnaptól meghosszabbított üzemidővel közlekednek a HÉV-ek, az elővárosi és a regionális buszjáratok hétvégenként

Vasárnaptól a HÉV-ek, az elővárosi és a regionális buszjáratok is csatlakoznak a hétvégenként érvényes új, éjszakai közlekedési rendhez - közölte a MÁV Zrt. Kommunikációs Igazgatósága szerdán a MÁV-csoport honlapján.