2024. május 2, csütörtök - Zsigmond

2011. November 19. 07:21, szombat | Sport
Forrás: mno.hu/MTI

Magyar Eb-arany

Zámbori Bence arany-, míg az ugyancsak 66 kg-os Gorjánácz Zsolt bronzérmet nyert az oroszországi Tyumenyben zajló U23-as cselgáncs Európa-bajnokság pénteki nyitónapján.

Az európai sportági szövetség honlapja szerint a honvédos Zámbori lett, montenegrói és francia ellenfélen keresztül jutott be a négy közé, ahol ipponnal verte a német Sebastian Seidlt. A döntőt sem küzdötte végig, mivel ott is ipponnal győzött a török Mehmet Durmaz ellen. Zámbori a magyar dzsúdósport 13. aranyát szerezte az U23-as Eb-k történetében.

Súlycsoport- és klubtársa, Gorjánácz egy osztrák és egy orosz rivális búcsúztatása után, harmadik meccsén ipponnal alulmaradt – a fináléban később Zámbori által megvert – Durmazzal szemben. A vigaszágon előbb a holland Wytze de Jongnál, majd a bronzcsatában a korábban szintén Zámbori által megvert Seidlnél bizonyult jobbnak, így ő állhatott fel a dobogó legalsó fokára. A nyitónap többi magyarja – Majer Tibor (60 kg), Maros Barbara (52), Erdélyi Lilla (48) és Szabó Katinka (57) – helyezetlenül zárt.

Szombaton Krizsán Szabolcs (81), Tóth Krisztián (81), Gáspár Eszter (63) és Szabó Franciska (70) lép tatamira a nyugat-szibériai városban, ahol 37 ország 314 cselgáncsozója verseng.

2024. Május 01. 20:03, szerda | Sport

Kajak-kenu válogató - Kozák, Csipes és Kurucz duplázott.

A két és fél év után visszatérő, hatszoros olimpiai bajnok Kozák Danuta vezette négyes nyerte a szerda délutáni női K-4 500 méteres döntőt a szolnoki kajak-kenu válogatón.

2024. Május 01. 19:55, szerda | Sport

Fallabda Eb - Győzelemmel rajtoltak a magyarok.

A magyar férfi válogatott szerdán a dán együttes felett aratott 3-1-es győzelemmel rajtolt a fallabdázók Zürichben zajló csapat Európa-bajnokságának második divíziójában.

2024. Május 01. 19:00, szerda | Sport

Női Vuelta - Vas szakasznegyedikként elvesztette a piros trikót.

Vas Blanka negyedikként ért célba szerdán, így elvesztette az összetett első helyét a női Vuelta a Espana országúti kerékpáros körverseny negyedik szakaszán.

2024. Május 01. 11:47, szerda | Sport

Eszter & Csabi a Rally Hungary-n

2024 első ORC futamán, a Rally Hungary-n láthattuk porolni a Esztert a jobb1-ben, és Csabit a megszokott bal1-ben.