Hírek
2012. Augusztus 10. 12:37, péntek |
Sport
Forrás: MTI Fotó: Czeglédi Zsolt
London 2012 - Százak köszöntötték Risztov Évát Debrecenben
A debreceni önkormányzat, az egyetem, klubjának vezetői, továbbá több száz szurkoló köszöntötte a Londonból hazatérő olimpiai bajnok Risztov Éva úszót pénteken a debreceni repülőtéren.
Az aranyérmes hosszútávúszó 9:40 órakor landolt Debrecenben, ahol a gépről leszállva, könnyeivel küszködve először nagyszüleit ölelte meg, majd a városvezetés, a Debreceni Egyetem és az Airport-Debrecen elöljárói fogadták virágcsokrokkal.
Risztov Éva érkezése után a gép pilótafülkéjéből lobogtatott egy magyar zászlót, majd az aranyérmét is megmutatta az őt köszöntőknek. A mintegy háromszáz szurkoló - akiket ingyenbuszokkal vittek ki a belvárosból a repülőtérre - hosszan éltette a terminál épületében a 26 éves friss aranyérmest, majd elénekelte a Himnuszt.
"Sokkal nehezebb ezt a szeretetet elviselni, mint azt a 10 kilométert leúszni" - mondta meghatottan Risztov Éva az őt váró, zászlókat lobogtató és éneklő szurkolóknak.
Nem mulasztotta el ismét megköszönni a debrecenieknek, hogy "befogadták" őt, hogy bíztak benne. "Most érzem azt, hogy itthon vagyok" - mondta meghatottan Risztov Éva.
A Debreceni Egyetemen tanuló és a Debreceni Sportcentrum-Sportiskola színeiben versenyző úszót rendőri felvezetéssel, a szurkolók konvojában vitték a Nagyállomásra. Innen nosztalgiavillamossal utazott Debrecen főterére, ahol ugyancsak több százan ünnepelték.
Risztov Éva csütörtökön végig vezetve, nagy hajrával - az amerikai Haley Andersont négy tizedmásodperccel megelőzve - diadalmaskodott 10 km-en, és a magyar londoni küldöttség nyolcadik aranyérmét szerezte meg.

Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 30. 07:04, péntek | Sport
Európa-liga - Nottinghami vereségével játszania kell a 16 közé jutásért az FTC-nek
A Ferencváros 4-0-ra kikapott csütörtökön az angol Nottingham Forest vendégeként a labdarúgó Európa-liga alapszakaszának nyolcadik, utolsó fordulójában, így 12. helyezettként játszania kell majd a 16 közé kerülésért.
2026. Január 30. 07:03, péntek | Sport
Női vízilabda Eb - Csoportelsőként középdöntős a magyar válogatott
2026. Január 29. 07:44, csütörtök | Sport
Bajnokok Ligája - Szoboszlaiék kiütéses sikerrel jutottak nyolcaddöntőbe
2026. Január 28. 07:42, szerda | Sport
Szalai Attila a lengyel Pogon Szczecinhez került kölcsönbe
A válogatott Szalai Attila kölcsönben a lengyel bajnokság élvonalában szereplő Pogon Szczecin labdarúgócsapatában folytatja a pályafutását.
