Városlista
2025. december 5, péntek - Vilma

Hírek

2015. November 16. 13:30, hétfő | Helyi
Forrás: radiofocus

Logisztikai központhoz vezető vasút Bátonyterenyén

Logisztikai központhoz vezető vasút Bátonyterenyén

Logisztikai központot kiszolgáló vasúti pálya épülhet Bátonyterenyén.

A Nemzeti Közlekedési Hatóság Útügyi, Vasúti és Hajózási Hivatalánál 2015. október 20-án indult hatósági eljárás Bátonyterenye területén, az Ökoenergia Hasznosító Beruházó Kft. beruházásában létesülő logisztikai központ kiszolgálásához vasúti pálya építésének engedélyezése ügyében.

A logisztikai központ kiszolgálására a vasúti pálya Nagybátony vasútállomás ötödik vágányával párhuzamosan, az abból kiágazó vágány folytatásában 440 m hosszban épülne meg, a jelenleg is meglévő 165 m vágány felhasználásával. A vágány jobb oldalán a vágánnyal párhuzamosan burkolt rakterületet kívánnak kialakítani, melynek folytatásában oldalrakodóval egybeépített raktárépületet terveztek. Az eljárás jelenleg hiánypótlási szakban van. Az engedélyezés tárgyában érdemi döntés a hiánypótlási felhívás ügyféli teljesítését és a műszaki dokumentáció értékelését követően, a szakhatósági és egyéb nyilatkozatok ismeretében hozható – zárta tájékoztatását az NKH.

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 02. 12:55, vasárnap | Helyi

Bejrút 50: aki utoljára szállt le a katasztrófát szenvedett Malév Tu-154-essel (Ep. 349)

Mazalin Tibor, a Malév vezető fedélzeti mérnöke teljesítette az utolsó, Rómából érkező járatot azzal a Tu-154-essel, amely 1975. szeptember 29-én este Libanonba indult tovább, de a bejrúti repülőteret már nem érte el.

2025. November 02. 12:30, vasárnap | Helyi

NEM TUDTA, HOGY ILYEN ERŐS AZ AUTÓ... A LEGDRÁGÁBB AUTÓS BAKIK, AMIK TÉNYLEG SOKBA KERÜLTEK!

Összegyűjtöttem nektek, miért fontos, hogy a vezetéshez ész is társuljon, vagyis hoztam nektek néhány elrettentő példát arról,

2025. November 02. 12:20, vasárnap | Helyi

Miért Gyártják A Chipek 90%-Át Tajvanon

A könyvekben a második világháborút gyakran „a motorok háborújaként” emlegetik.

2025. November 02. 09:50, vasárnap | Helyi

VOLT EGYSZER EGY ÖBLÖSÜVEGGYÁR

Salgótarján nem csak a bányászatról, az Acélgyárról volt híres egykor, hanem az üvegiparáról is. Képek egy „elfeledett” szakmáról, melyről híres volt Salgótarján.