Városlista
2025. május 15, csütörtök - Zsófia

Hírek

2019. Szeptember 18. 10:55, szerda | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Közel 40 évre ítéltek egy embercsempész bandát Tatabányán

Közel 40 évre ítéltek egy embercsempész bandát Tatabányán

Tíz év fegyházbüntetésre és hárommillió forint vagyonelkobzásra ítélte a Tatabányai Járásbíróság a napokban első fokon egy bűnszervezet vezetőjét, akinek közreműködésével 99 migráns jutott illegálisan Németországba.

A vezetőből, valamint egy toborzóból és három sofőrből álló társaság 2014 augusztusa és 2015 januárja között Budapestről bérelt járművekkel utaztatta a migránsokat a határ felé, miközben felvezető autóval figyelték az esetleges rendőri ellenőrzést és telefonon tartották a kapcsolatot – közölte a Komárom-Esztergom Megyei Főügyészség szerdán az MTI-vel.

Reszl Ildikó főügyész tájékoztatása szerint az utolsó szállításnál, 2015. január 14-én a vádlottak az M1-es autópályán gyanús körülményeket észlelve 10 migránst szállító kisbuszukkal visszafordultak Budapestre.

A sofőrök egyike 2015 júliusában 7 migránsnak nyújtott segítséget a magyar-osztrák határ engedély nélküli átlépéséhez. Amikor elfogták, a nyomozóknak a testvére adatait, de az ő fényképét tartalmazó személyi igazolványt adott át.

A bíróság a bűnszervezet főnökét tíz, a toborzót és az egyik sofőrt kilenc, a másik két sofőrt hat, illetve négy és fél év fegyházbüntetésre ítélte. A gyanúsítottakkal szemben összesen közel négymillió forintnyi vagyon elkobzását rendelte el, bizonyítható gazdagodásuk arányában.

Az ítélet nem jogerős: a szervezet vezetőjének terhére az ügyészség tíz évnél súlyosabb fegyházbüntetés kiszabása érdekében jelentett be fellebbezést, az érintettek viszont büntetésük enyhítését kérték.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 15. 07:11, csütörtök | Belföld

Közös éleslövészetet tartanak a Magyar Honvédség területvédelmi ezredeinek katonái és az Ohiói Nemzeti Gárda Bakonykútiban

Közös éleslövészetet tartanak a Magyar Honvédség négy területvédelmi ezredének kijelölt tartalékos katonái és az Ohiói Nemzeti Gárda a Fejér vármegyei Bakonykútiban található lőtéren, a gyakorlat a Valiant Panther 2025 nevet viseli

2025. Május 15. 07:07, csütörtök | Belföld

Szalay-Bobrovniczky Kristóf: példátlan támadás indult Magyarország ellen, a magyaroknak joguk van tudni, kik és miért állnak emögött!

Példátlan támadás indult Magyarország ellen, a magyaroknak joguk van tudni, kik és miért állnak emögött - közölte Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszter szerdán a közösségi oldalán.

2025. Május 14. 07:12, szerda | Belföld

Hitelesítette a december 24-e munkaszüneti nappá nyilvánítását célzó népszavazási kezdeményezést az NVB

Hitelesítette a december 24-e munkaszüneti nappá nyilvánítását célzó népszavazási kezdeményezést a Nemzeti Választási Bizottság (NVB) kedden.

2025. Május 14. 07:10, szerda | Belföld

HM: nem drónok miatt láthattak Gripeneket a levegőben Nyíregyháza környékén

A közösségi médiában terjedő híresztelésekkel ellentétben nem drónok miatt láthattak Gripeneket a levegőben Nyíregyháza környékén kedden - közölte a Honvédelmi Minisztérium (HM) az MTI-vel.