Városlista
2026. május 2, szombat - Zsigmond

Hírek

2017. Január 05. 09:56, csütörtök | Helyi
Forrás: MTI

Kormánytámogatás a salgótarjáni kórház korszerűsítésére

Kormánytámogatás a salgótarjáni kórház korszerűsítésére

Korszerűsítés céljára 288 millió forint kormányzati támogatást kapott a salgótarjáni Szent Lázár Megyei Kórház.

A múlt év decemberében 15 milliárd forintos keretre pályázhattak a hazai egészségügyi intézmények - közölte az egészségügyért felelős államtitkár szerdán sajtótájékoztatón.

Ónodi-Szűcs Zoltán hozzátette: a rendelkezésre álló összeget többszörösen túlfoglalták az intézmények. A korszerűsítés céljaira biztosított fejlesztéseket 2017. július 1-jéig végre kell hajtani.

Bercsényi Lajos, a Szent Lázár Megyei Kórház főigazgatója elmondta, hogy a 288 millió forint felhasználásával a számítások szerint legalább évi 35 milliós megtakarítást érnek el.

Kifejtette, hogy a fűtésrendszer korszerűsítése során elkülönítik a kórház, a rendelőintézet és központi gyógyszertár fűtésrendszerét, mert a két utóbbit a hét végén nem kell fűteni. Kicserélik a negyvenéves gázkazánt, ami önmagában 50 millió forintos tétel. Az új berendezés hatásfoka a füstgáz hasznosításának köszönhetően elérheti a 95 százalékot.

A kórházi konyha ez év január 1-jével visszakerült az intézmény működtetésébe, amitől minőségi javulást is várnak. A pályázati támogatásnak köszönhetően új főzőüstöket, sütőket és mosogatógépeket szereznek be. Ugyancsak megújul az egészségügyi mosoda, nagyteljesítményű új berendezések érkeznek, illetve beszereznek egy szállító gépjárművet is. Utóbbi - mivel a mosoda kapacitása jelentősen nő - a más intézményekkel való együttműködést is elősegítheti.

Bercsényi Lajos hozzátette: a pásztói és a hatvani kórház jelenleg is a Szent Lázár kórház mosodáját használja, szándéknyilatkozatot írtak alá továbbá a gyöngyösi és az ózdi intézménnyel, emellett terveik szerint felveszik a kapcsolatot ez ügyben a büntetés-végrehajtással is.

A beruházások nemcsak az intézmény fenntartási költségeit csökkentik, hanem javul az üzembiztonság is. Az előzetes számítások szerint a fejlesztéseknek köszönhetően évi 35 millió forint megtakarítás érhető el, ezt az összeget a betegellátás színvonalának emelésére költi az intézmény. Az energetikai fejlesztéseknek köszönhetően a környezetbe jutó égéstermékek mennyisége is jelentős mértékben csökken.

Becsó Zsolt, a térség fideszes országgyűlési képviselője elmondta, hogy a múlt év végén a salgótarjáni kórház 800 milliós adósságkonszolidációban részesült, illetve 50 millió forintot kapott a pénzmaradványból. Emellett a közeljövőben még számos fejlesztési elképzelés megvalósulása várható.

Németh László, az Állami Egészségügyi Ellátó Központ főigazgatója az MTI kérdésére elmondta: a rendelkezésre álló 15 milliárdos keretre 54 milliárd forintos támogatási igény érkezett. A hazai kórházak 840 pályázatot adtak be, ezek közül mintegy 330-at támogattak.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 01. 09:21, péntek | Helyi

Férfi kézilabda BL - Egygólos előnyben a Veszprém a negyeddöntőben

A Veszprém házigazdaként 35-34-re legyőzte a német Füchse Berlint csütörtökön, a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első mérkőzésén.

2026. Április 22. 07:26, szerda | Helyi

Magyar Péter: az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz

Az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz - írta a Tisza Párt elnöke kedden Facebook-oldalán azután, hogy egyeztetést folytatott 15 különböző fenntartású gimnázium igazgatójával.

2026. Április 14. 10:00, kedd | Helyi

Orbán Viktor nem adja fel, újjászervezné a Fideszt

Kezdődik a munka, újjászervezzük magunkat és küzdünk tovább a magyar emberekért - írta Orbán Viktor miniszterelnök Facebook-bejegyzésében hétfőn este. Közölte azt is, hogy április 28-án választmányi ülést tartanak.