Városlista
2025. február 8, szombat - Aranka

Hírek

2019. Október 17. 06:00, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

Kiszáradt kútba dobták a sertéstetemet, felfüggesztett börtönt kaptak

Kiszáradt kútba dobták a sertéstetemet, felfüggesztett börtönt kaptak

A sertéstetem veszélyes hulladéknak minősül.

Hulladékgazdálkodás rendjének megsértése miatt egy év - két évre felfüggesztett - börtönbüntetésre ítélt a Mohácsi Járásbíróság három embert, mert egy kiszáradt kútba dobtak egy 150 kilogrammos sertéstetemet, amely veszélyes hulladéknak minősül - tájékoztatta a Pécsi Törvényszék szerdán az MTI-t.

A közlemény szerint az elsőrendű vádlott több sertést gondozott tavaly augusztusban, azonban az egyik 150 kilogramm súlyú állat elpusztult, a férfi pedig két társával a sertéstartó házának kiszáradt kútjába dobta a tetemet.

A jogerős ítéletet ismertető kommünikében a bíróság felhívta a figyelmet arra, hogy a sertéstetem veszélyes hulladéknak minősül.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Február 08. 07:00, szombat | Belföld

Orbán Viktor: az egész Soros-hálózatot fel kell számolni

Az egész Soros-hálózatot fel kell számolni, szankciókat kell életbe léptetni azokkal szemben, akik külföldről fogadnak el pénzt a magyar politika befolyásolására -

2025. Február 07. 07:18, péntek | Belföld

Hatsávossá bővül az M1-es autópálya Győrig

Megkezdődik az M1-es autópálya hatsávosra bővítése Budapest és Győr között 2025 augusztusában.

2025. Február 07. 07:15, péntek | Belföld

Karácsony Gergely: Budapest győzött, a város érdeke felülírta az ingatlanpanamát

A kormány végre meghátrált, amit már évekkel ezelőtt kellett volna, azt csütörtökön elismerték: mini-Dubaj helyett győzött Budapest érdeke -