Városlista
2026. május 2, szombat - Zsigmond

Hírek

2017. Május 04. 13:30, csütörtök | Helyi
Forrás: police

Kerékpáros Iskola Kupa Nógrádban

Kerékpáros Iskola Kupa Nógrádban

Kiválóan szerepeltek a diákok a megyei döntőn.

A Nógrád Megyei Rendőr-főkapitányság 2017. április 29-én rendezte meg a Kerékpáros Iskola Kupa megyei döntőjét. A főkapitányságon megrendezett megmérettetés célja az általános iskolai tanulók közlekedésbiztonsági, balesetmegelőzési ismeretek és jártasságok oktatásának és nevelésének módszertani segítése és az elsajátított ismeretek felmérése volt. A megyei megmérettetésen - az elődöntőt eredményesen teljesítő - 26 diák vett részt.

A gyerekek a kerékpáros KRESZ tesztlap kitöltésével, valamint az ügyességi pályán mérhették össze tudásukat. A Kerékpáros Iskola Kupa döntőjén egyben a 2005-2006-2007. évben született diákok a „Ki a mester két keréken?” elnevezésű versenyen is részt vehettek.

A Kerékpáros Iskola Kupa leány versenyzői közül első helyezést Litavszky Noémi Anna, a második helyezést Dócs Dóra, míg a harmadik helyezést Vámos Adél szerezte meg. Fiúk közül a dobogó legfelső fokára Géczi Marcell, míg második és harmadik fokára Géczi Máté, és Saliga Patrik állhatott.

„Ki a mester két keréken?” versenyben Bangó Dorina első, Bada Mirella második és Rácz Dzsenifer harmadik helyezést ért el, míg a fiúk versenyében első helyen Csábi Bence, második helyen Antal András végzett, a harmadik helyezést Szász Levente érte el.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 01. 09:21, péntek | Helyi

Férfi kézilabda BL - Egygólos előnyben a Veszprém a negyeddöntőben

A Veszprém házigazdaként 35-34-re legyőzte a német Füchse Berlint csütörtökön, a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első mérkőzésén.

2026. Április 22. 07:26, szerda | Helyi

Magyar Péter: az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz

Az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz - írta a Tisza Párt elnöke kedden Facebook-oldalán azután, hogy egyeztetést folytatott 15 különböző fenntartású gimnázium igazgatójával.

2026. Április 14. 10:00, kedd | Helyi

Orbán Viktor nem adja fel, újjászervezné a Fideszt

Kezdődik a munka, újjászervezzük magunkat és küzdünk tovább a magyar emberekért - írta Orbán Viktor miniszterelnök Facebook-bejegyzésében hétfőn este. Közölte azt is, hogy április 28-án választmányi ülést tartanak.