Hírek
2016. November 28. 07:32, hétfő |
Belföld
Forrás: mti
Jön a kemény hideg széllel és akár hózáporral
Erős széllel és lehűléssel kezdődik a hét, helyenként akár mínusz 10 Celsius-fok is lehet. Többfelé várható a csapadék is, eső, havas eső, néhol hózápor
- derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat vasárnap az MTI-hez eljuttatott országos, középtávú előrejelzéséből.
Hétfőn a sok napsütés mellett napközben főleg Kelet-Magyarországon és északnyugaton alakulhat ki néhol futó hózápor. A Dunántúlon, valamint a főváros környékén többfelé megerősödik a szél. A legalacsonyabb hőmérséklet mínusz 3 és plusz 2 fok között lesz, északkeleten a szélvédett helyeken mínusz 3 fok alatt alakul. A nappali maximumok 3-7 fok között várhatók.
Kedden napos időre lehet számítani, délután északkeleten fordulhat elő néhol futó hózápor. Élénk, főleg a Dunántúlon többfelé erős lesz a légmozgás. A leghidegebb órákban mínusz 8 és mínusz 3 fok, de a szélcsendes, fagyzugos helyeken akár mínusz 10 fok is lehet. Napközben 2-5 fokig melegszik a levegő.
Szerdán, november utolsó napján is napos időre lehet számítani. Estétől északon elszórtan havazás, havas eső is kialakulhat. A legalacsonyabb hőmérséklet mínusz 8 és mínusz 3 fok között, a szélcsendes helyeken akár mínusz 10 fok is lehet. A legmagasabb hőmérséklet 2-6 fok között várható.
December elsején, csütörtökön többnyire erősen felhős lesz az ég, és többfelé várható csapadék. Az ország nagyobb részén eső, helyenként havas eső valószínű, de északkeleten, keleten hóesés is előfordulhat, amely utóbb esőre vált. Emellett többfelé megerősödik, néhol viharossá fokozódik a szél is. A minimumhőmérséklet mínusz 3 és plusz 2, a maximumhőmérséklet 3-10 fok között alakul.
Pénteken is többfelé erős, néhol viharos lesz a szél. A hosszabb-rövidebb napos időszakok mellett elszórtan valószínű záporeső, északkeleten a hegyekben hózápor is lehet. A legalacsonyabb hőmérséklet mínusz 1 és plusz 4, a legmagasabb hőmérséklet 4-10 fok között alakul.
Szombaton is erős lesz a szél. A hosszabb-rövidebb napos időszakok mellett elszórtan várható zápor, hózápor. A minimumhőmérséklet mínusz 4 és plusz 1, maximumhőmérséklet 2-7 fok között valószínű.
Vasárnap is kisüthet a nap, de néhol még ekkor is lehet zápor, hózápor. leghidegebb órákban mínusz 5 és 0 fok között, napközben plusz 1 és plusz 6 fok között alakul a hőmérséklet - olvasható az előrejelzésben.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 29. 07:56, vasárnap | Belföld
Júniustól egyszerűbb a 14 év alatti gyermekek díjmentes utazása
Szülők kérték - mi teljesítettük! 2025. június 21-től egyszerűbbé vált a 14 év alatti gyermekek díjmentes utazásának igazolása a MÁV-csoport járatain - írta a MÁV-csoport vezérigazgatója szombaton a Facebook-oldalán.
2025. Június 29. 07:55, vasárnap | Belföld
NKFH: francia poharas joghurtot hívtak vissza a forgalomból törött üveg miatt
Törött üvegdarab fordulhat elő a Beillevaire márkájú francia \"hagyományos\" vagy \"ínyenc\" joghurt, natúr és gyümölcsös változataiban - közölte a Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH) szombaton.
2025. Június 29. 07:52, vasárnap | Belföld
Budapest Büszkeség - A szeretetről és a szabadságról beszéltek a rendezvény szónokai
A szeretetről, a szabadságról és a sokszínűségről beszéltek többek között a Budapest Büszkeség elnevezésű rendezvény szónokai szombaton a fővárosi Műegyetem rakparton.
2025. Június 28. 08:40, szombat | Belföld
Szijjártó Péter: a kínai BYD újabb nagyberuházása 620 új munkahelyet teremt Komáromban
A kínai BYD 32 milliárd forint értékű beruházással új elektromosbusz-gyártó üzemet épít Komáromban, amelynek köszönhetően 620 új munkahely jön majd létre