2024. május 14, kedd - Bonifác

2014. Március 19. 15:00, szerda | Helyi
Forrás: infonograd

Jól szerepeltek a nógrádiak a vívó diákolimpián

Szolnokon, a párbajtőrözők diákolimpiai döntőjén Majcher Emese (SÁIK Beszterce) 32 lány között szerzett bronzérmet, míg a tőrözőknél Gajdár Fanninak (SÁIK Kodály) asszót sem kellett nyerni az éremért.

A párbajtőr döntőben a salgótarjáni Galba Árpád Vívóegylet négy növendéke lépett pástra, közülük Majcher Emese érte el a legjobb eredményt. A két évvel ezelőtti bajnokra három csoportkör várt a II. korcsoportban, az elsőt tökéletes mutatóval zárta, míg a másodikban egy vereség rontotta a mérleget. Így is bekerült a nyolcas döntőbe, ahol három vereség mellett négy győzelmet szerzett, ezzel – debreceni és fővárosi riválisa mögött – harmadikként végzett. Vertich Tamás tanítványának fejben kell még készülnie a különböző helyzetekre, de már ilyen fiatalon hozza a szép eredményeket.
Az iskolai tanulmányait Pásztón végző VI. korcsoportos Mihály Zoltán a 11. lett Szolnokon, az első vívóversenyén szereplő, öttusára készülő gagarinos Barta Luca a 39., míg a kodályos Gajdár Eszter a 44. helyen zárt.
Utóbbi lány a korosztályos Budapest-bajnokságon is pástra lépett (természetesen már a Galba színeiben), a Vasas SC Kovács Pál vívócsarnokában huszadik lett. A tőrözőket Gajdár Fanni képviselte a közelmúltban, a diákolimpiai döntőben bronzot nyert, bár ehhez elég volt felmennie a pástra, míg a Fülöp Mihály emlékverseny sorozat szigetszentmiklósi állomásán a 17. pozíciót szerezte meg.
A nógrádiak eredményei.
Párbajtőr.
Diákolimpia döntő, Szolnok. II. korcsoport. Lányok (32 induló): 3. Majcher Emese (SÁIK Beszterce, 5 győzelem/5 asszó, 3/4, 4/7). III. korcsoport. Lányok (67): 44. Gajdár Eszter (SÁIK Kodály, 2/5, 32 közé jutásért: 3-10). IV. korcsoport. Lányok (52): 39. Barta Luca (SÁIK Székhelyintézmény, 1/4, 32 közé jutásért: 5-15). VI. korcsoport. Fiúk (33): 11. Mihály Zoltán (Mikszáth, 3/5, 16 közé jutásért: 15-5, 8 közé jutásért: 14-15).
Budapest-bajnokság. Gyermek lányok (28): 20. Gajdár Eszter (1/5, 3/5, 16 közé jutásért: 6-10). Férfi B-kategória (62): 34. Mihály Zoltán (4/6, 32 közé jutásért: 10-15).
Tőr.
Diákolimpia döntő, Balatonalmádi. II. korcsoport. Lányok (3): 3. Gajdár Fanni (SÁIK Kodály, 0/3, 0/3, elődöntő: 0-10).
Fülöp Mihály versenysorozat, Szigetszentmiklós. Törpici lány (19): 17. Gajdár Fanni (0/4, 1/4, 16 közé jutásért: 7-10).
A felvételen Majcher Emese (SÁIK Beszterce, balról harmadik) a dobogón.

Forrás: nogradsport.wordpress.com