Városlista
2026. február 1, vasárnap - Ignác

Hírek

2016. November 30. 09:19, szerda | Helyi
Forrás: MTI

Januártól kivetik a magánszemélyek építményadóját Salgótarjánban

Januártól kivetik a magánszemélyek építményadóját Salgótarjánban

Ingatlanadót kell fizetniük januártól Salgótarjánban azoknak a magánszemélyeknek - az egyedülálló nyugdíjasok kivételével - akik 140 négyzetméteresnél nagyobb lakásban élnek.

Erről rendkívüli ülésen döntött kedden a nógrádi megyeszékhely közgyűlése.

Az adó mértéke 210 négyzetméterig 100 forint/négyzetméter, 211 és 280 négyzetméter között 150, efölött 200 forint négyzetméterenként.

Fekete Zsolt (MSZP) polgármester ismertette: az önkormányzat 25-30 millió forintos bevételre számít az önbevalláson alapuló adóból, amelynek legalább harmadát a tömegközlekedésre fordítják. Indoklásaként elmondta, hogy a gazdálkodás fenntarthatóságáért több intézkedést hoztak már. Emellett - önhibáján kívül hátrányos helyzetben lévő önkormányzatként - 380 millió forintot önhiki-támogatást igényeltek, és 60 millió forintot kértek a szociális rendszer működtetésére, de ezekből csak 118 millió és 51 millió forintot kaptak, így a költségvetésből még mindig hiányzik 100 millió forint körüli összeg - mondta.

A Modern városok program keretében több fejlesztési csomagot dolgoztak ki, amelyek a következő években már bevételt hoznának, de ezekről még nincs megállapodás - tette hozzá.

A polgármester emlékeztetett arra is, hogy Salgótarjánban a mindenkori önkormányzat hosszú évek óta nem tudja kezelni a működési hiányt, de míg a hiányzó pénzt korábban az állami támogatások fedezték, 2014-től ez már nincs így.

A közgyűlés ellenzéki Fidesz-KDNP-frakciója elhamarkodottnak, kidolgozatlannak és ellenőrizhetetlennek tartotta a javaslatot, amelynek szerintük bizonytalan az eredménye is. Frakcióvezetőjük, Turcsány László azt a kérdést tette fel: megéri-e? Ő úgy látja, hogy van még tartalék a költségvetésben, és példaként hozta fel, hogy a városüzemeltést végző önkormányzati cég éves szinten 25-30 millió forintnyi be nem hajtható követelést ír le.

Az előterjesztést név szerinti szavazással, nyolc igen szavazattal öt nem ellenében fogadták el.

Az érintetteknek március 15-éig kell bevallást tenniük.

Kedden a polgármester javaslatára arról is döntött Salgótarján közgyűlése, hogy januártól megszüntetik a polgármesteri kabinetet, valamint összevonják a jegyzői és a népjóléti irodát. Ezzel 119-ről százra szűkítik a hivatali létszámot.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 27. 11:16, kedd | Helyi

VIDEÓ - Salgótarjánnak biztosra kell mennie!

Nehezen megszerzett előnyünket nem adhatjuk, nem ajándékozhatjuk a bizonytalan jövőre szavazókra. Gondolhat bárki bármit a város jövőjéről, de a tényekkel szemben haladni ésszerűtlen és felelőtlen dolog.

2026. Január 25. 13:32, vasárnap | Helyi

EGY RÈGI TÖRTÉNET!

Messziről jött emberek beszélnek zöldségeket, baloldali megmondóemberek pedig ferdítik a valóságot, ezért fontosnak tartom, hogy röviden bemutassam az én történetemet.

2026. Január 06. 07:13, kedd | Helyi

Havazás - Az ország szinte teljes területén intenzíven havazik

Az ország szinte teljes területén intenzíven havazik hétfőn éjjel, az érintett területeken a látási viszonyok korlátozottak, amely a forgalom jelentős lassulásával jár - olvasható az Útinform honlapján.

2025. December 23. 12:26, kedd | Helyi

Közösségi tapasztalatból lett magyar termékfejlesztés a pajzsmirigybetegségek támogatására

A BLAN Synergy rendszerszintű megközelítéssel, természetes módon egészíti ki a gyógyszeres kezelést