Hírek
2022. November 21. 13:55, hétfő | Belföld
Ilyen nincs, de mégis van: Lopott rollerrel ment kerékpárt lopni
A Budapesti XI. és XXII. Kerületi Ügyészség gyorsított eljárásban állított bíróság elé egy büntetett előéletű 44 éves férfit, aki most októberben három kerékpárt és egy elektromos rollert lopott el Újbudán.
A bíróság a férfit 1 év 6 hónap börtönbüntetésre ítélte, az ügyészség azonban súlyosításért fellebbezett.
A vád szerint a vádlott 2022. október 8-án, nappal, egy XI. kerületi bevásárlóközpont kijáratánál lévő kerékpár tárolóból eltulajdonított egy 80.000 forint értékű biciklit. A férfi egy nála lévő szerszámmal vágta le a lakatot, majd elhajtott a helyszínről a lopott kerékpárral, amit később 50.000 forintért értékesített.
A férfi 2022. október 19-én ugyanennek a bevásárlóközpontnak a kerékpár tárolójából - szintén a zár levágásával - egy másik, mintegy 120.000 Ft értékű kerékpárt is eltulajdonított.
A vádlott két nappal később, 2022. október 21-én a Kelenföldi pályaudvarnál lévő egyik kerékpár tárolóból egy 200.000 forint értékű elektromos rollert lopott el az előbbiekhez hasonló módon, a biztonsági zár eltávolításával. Közvetlenül ezután, az eltulajdonított rollerrel egy Fehérvári úti tárolóhoz hajtott, és innen is lopott egy biciklit, majd úgy távozott a helyszínről, hogy a frissen lopott kerékpárra ült, a rollert pedig a hátán vitte tovább.
A terhelt elfogásakor az utóbbi két kerékpár, illetve az elektromos roller is megkerült, így azokat a rendőrök lefoglalták, majd a sértettek részére kiadták.
A Budapesti XI. és XXII. Kerületi Ügyészség a férfit gyorsított eljárásban állította bíróság elé. A tárgyaláson lefolytatott bizonyítás alapján a Budai Központi Kerületi Bíróság a férfit váddal egyezően, 4 rendbeli lopás bűntette miatt bűnösnek mondta ki, és ezért őt 1 év 6 hónap börtönbüntetésre ítélte. A vádlott az elkövetések idején négy korábbi, különböző ügyekben kiszabott felfüggesztett szabadságvesztés hatálya alatt állt, ezért a bíróság ezeknek a végrehajtását is elrendelte.
Az ítélet nem jogerős, az ügyészség súlyosításért, hosszabb tartamú szabadságvesztés kiszabása érdekében fellebbezett.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 17. 14:00, szerda | Belföld
Az ÁSZ elnöke kezdeményezte az Integritás Hatóság elnöke jogviszonyának megszüntetését
Az Állami Számvevőszék elnöke kezdeményezte az Integritás Hatóság elnöke jogviszonyának megszüntetését a Fővárosi Törvényszéken - közölte az Állami Számvevőszék (ÁSZ) kedden az MTI-vel.
2026. Június 17. 11:00, szerda | Belföld
OGY - Magyar Péter: nem szeretnénk kisajátítani sem 1956, sem 1989 történetét
Nem szeretnénk kisajátítani, birtokolni, sajátunkká tenni sem 1956, sem 1989 történetét - mondta Magyar Péter miniszterelnök az Országgyűlés keddi ülésén, napirend előtt.
2026. Június 17. 09:00, szerda | Belföld
Orbán Viktor: a kommunikációs csatornák elhanyagolása volt a probléma, nem az üzenet
A kommunikációs csatornák elhanyagolása, nem pedig az azokban haladó üzenet volt a probléma - közölte a Fidesz elnöke kedden a Facebook-oldalán.
2026. Június 17. 06:54, szerda | Belföld
Magyar Péter: már a héten olcsóbb lehet a benzin és a gázolaj a védett árnál
A kőolaj világpiaci árának csökkenése és a forint erősödése miatt már a héten olcsóbb lehet a védett árnál a kutakon a benzin és a gázolaj - jelentette be Magyar Péter miniszterelnök Facebook-oldalán kedden.
