Városlista
2025. január 25, szombat - Pál

Hírek

2021. Január 22. 18:03, péntek | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Időseket kifosztó férfiakat ítéltek börtönbüntetésre Pécsen

Időseket kifosztó férfiakat ítéltek börtönbüntetésre Pécsen

Kilencrendbeli, bűnszövetségben elkövetett kifosztás miatt jogerősen öt év hat hónap és négy év két hónap börtönre ítéltek Pécsen két férfit, aki baranyai falvakban élő időseket tévesztett meg és fosztott ki.

A jogerős határozatáról pénteken kiadott közleményében a Pécsi Törvényszék azt írta, hogy a két unokatestvér közül az elsőrendű vádlott az áramszolgáltató alkalmazottjának, villanyszerelőnek, kamerarendszer telepítőjének kiadva magát tévesztette meg és fosztotta ki az időseket, a másik pedig egy autóban várakozott és figyelte a környéket.

A két vádlottat egy - a szándékaikról nem tudó - ismerősük vitte el kocsijával baranyai falvakba, ahol az elsőrendű vádlott választotta ki azokat a családi házakat, amelyek öregebbnek látszottak, ablakaikon régi függöny volt. Ebből ugyanis azt feltételezte, hogy ott idős emberek élnek, akiket lényegesen könnyebb lesz megtéveszteni.

Előfordult, hogy az elsőrendű vádlott az idős sértetett megkérte, menjen ki a ház elé és ott várja meg, amíg a főnöke megérkezik. Máskor egy pohár vizet kért, és amíg a sértett a konyhába ment, kikutatta a készpénzét. Egy esetben pedig a két férfi bement egy idős sértett házába, és - azt hazudva, hogy a felesége kórházba került, nincsen pénze meglátogatni - pénzt kért tőle "kölcsön".

Az elsőrendű vádlottnak a bűncselekmények elkövetésekor igen alacsony összegű rokkantsági járadék volt az összes jövedelme, és a másodrendű vádlott is csak keveset keresett segédmunkásként. A bűncselekményekkel szerzett pénzből mindketten rendszeres haszonra tettek szert.

A másodfokon eljáró Pécsi Törvényszék - a börtönbüntetés mellett - az elsőrendű vádlottat 925 ezer forint kártérítésre kötelezte, amelyből 600 ezer forintot a másodrendű vádlottal egyetemlegesen köteles megfizetni.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Január 25. 06:00, szombat | Belföld

Orbán Viktor: Magyarországnak el kell utasítania az uniós migrációs paktumot, mert az halálos fenyegetés

Hozzátette: az uniós migrációs paktum - amelyet az ellenzéki pártok támogatnak -, terrorfenyegetést is jelent, annak a kockázatát hozza el.

2025. Január 25. 06:00, szombat | Belföld

Barlangfürdőtűz - 1,29 milliárd forint rendkívüli kormányzati támogatást kap Miskolc a leégett barlangfürdő újjáépítéséhez

1,29 milliárd forint rendkívüli kormányzati támogatást kap Miskolc a leégett barlangfürdő újjáépítésének első ütemére - jelentette be közösségi oldalán Tóth-Szántai József, a vármegyeszékhely polgármestere.

2025. Január 24. 07:39, péntek | Belföld

Nagy Márton magyar-amerikai befektetési és üzleti kapcsolatokért felelős miniszteri biztost nevezett ki

A nemzetgazdasági miniszter a magyar-amerikai gazdasági kapcsolatok erősítése érdekében Katona Bencét nevezi ki a tárca magyar-amerikai befektetési és üzleti kapcsolatokért felelős miniszteri biztosává