Városlista
2026. augusztus 1, szombat - Boglárka

Hírek

2024. November 18. 07:46, hétfő | Belföld
Forrás: MTI

Hidegfront érkezik

Hidegfront érkezik

Hétfőn hidegfront érinti Magyarországot, ennek következtében az ország északi részén többfelé megélénkül, megerősödik a nyugatias szél.

Változóan felhős-napos időben lesz részünk, a köd a déli megyékben tartósan megmaradhat.
Hétfőn a rétegfelhőzet és a köd ismét terjeszkedni fog. Emellett az északi, északnyugati tájak fölé szakadozott frontális felhősáv is érkezik, arrafelé hajnalban a látási viszonyok már javulásnak indulhatnak – írja a HungaroMet.

A ködös tájakon szitálás, ónos szitálás előfordulhat. A szél inkább csak a hegyekben élénkül meg. A legalacsonyabb hőmérséklet mínusz 3 és 2 fok között alakul, napközben 6 és 11 fok közé csúszhat fel a hőmérő higanyszála.

A látási viszonyok hétfő napközben várhatóan mindenhol javulnak, majd késő délutántól ismét nagy területen kezdődhet tartós, sűrű köd képződése, elsősorban az ország déli felében.

Tartós, sűrű köd miatt elsőfokú, citromsárga figyelmeztetést adtak ki Baranya, Bács-Kiskun, Békés, Csongrád-Csanád, Somogy, Tolna, Vas és Zala vármegyékre.

Címkék: időjárás

Ezek érdekelhetnek még

2026. Augusztus 01. 11:00, szombat | Belföld

Megjelent az új tanév rendje a Magyar Közlönyben

2026. Augusztus 01. 08:16, szombat | Belföld

Paks - Magyar Péter: évtizedek óta nem látott mértékű energetikai beruházások indulnak

Évtizedek óta nem látott mértékű beruházások indulnak a megújuló energia területén - közölte a paksi atomerőműben tartott pénteki sajtótájékoztatón Magyar Péter miniszerelnök.

2026. Augusztus 01. 08:15, szombat | Belföld

Hőség - Fidesz: a Tisza-kormány nem készült fel az energiakrízisre