Hírek
2016. Május 15. 05:00, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti
Harminchárom migránst fogtak el az M1-es autópályán
Két embercsempészt és harminchárom illegális bevándorlót fogtak el a rendőrök Komárom-Esztergom megyében - közölte a megyei rendőrség szombaton.
A police.hu-n olvasható tájékoztatás szerint a rendőrök péntek reggel az M1-es autópálya 90-es kilométerénél, a Győr felé vezető oldalon ellenőrizték a harminchárom embert, akik az út mellett gyalogoltak, miután az őket szállító jármű meghibásodott - írták.
A külföldi állampolgárok okmányokkal nem rendelkeztek, és a helyszínen sem tudták jogszerű magyarországi tartózkodásukat igazolni. Harmincegyen afgán, ketten iráni állampolgárnak vallották magukat; a rendőrök előállították őket - közölték.
A közlemény szerint az autópálya Győr felé vezető oldalán Bábolna közelében a parkolóban ellenőriztek egy defektes, zárt furgont a rendőrök. A járműben egy 30 éves afgán férfi tartózkodott, akit elfogtak.
Az üggyel összefüggésben Budapesti Rendőr-főkapitányság VIII. kerületi rendőrkapitányságának járőrei előállítottak egy 33 éves marokkói férfit is.
A nyomozók az afgán és a marokkói férfi ellen embercsempészés gyanúja miatt indítottak eljárást és őrizetbe vették őket.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 19. 07:26, hétfő | Belföld
Keddig lehet rendelkezni a civil szervezetek, vallási közösségek támogatásáról
tt az szja-bevallás és az 1+1 százalékos rendelkezések véghajrája, keddig lehet rendelkezni a civil szervezetek és a vallási közösségek támogatásáról - közölte a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) vasárnap az MTI-vel.
2025. Május 19. 07:24, hétfő | Belföld
Harcba hívta legfőbb híveit Orbán Viktor
Ma Ukrajna uniós tagsága a legnagyobb veszély - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök, a Fidesz elnöke Budapesten, a BOK Csarnokban tartott Harcosok klubja - A kezdet elnevezésű rendezvényen.
2025. Május 18. 08:27, vasárnap | Belföld
Nagy István: május végén Magyarország kihirdetheti a mentességet a ragadós száj- és körömfájás ügyében
A ragadós száj- és körömfájás vírus utolsó kitörése óta nem észleltek új eseteket, a lappangási idő leghosszabb részén is \"túl vagyunk\".
2025. Május 18. 08:24, vasárnap | Belföld
Eddig fél millió ember küldte vissza a Voks lapokat
Átlépte a félmilliót a visszaküldött Voks 2025 szavazólapok száma - közölte a Miniszterelnöki Kabinetiroda parlamenti államtitkára szombaton a közösségi oldalára feltöltött videójában.