Városlista
2025. június 25, szerda - Vilmos

Hírek

2022. Március 22. 14:07, kedd | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Harminc év után ítélték el egy szír pénzváltó gyilkosát

Harminc év után ítélték el egy szír pénzváltó gyilkosát

Egy szír pénzváltó harminc évvel ezelőtti megölése ügyében 12 év fegyházat szabott ki a Fővárosi Törvényszék - tudatta a Fővárosi Fellebbviteli Főügyészség az MTI-vel közleményben kedden.

Az eljárás adata szerint 1991 szeptemberében Budapesten, a XIV. kerület egy kietlen részére csalták társai szír pénzváltó ismerősüket, hogy elvegyék tőle az üzletmenetből származó értékeket. A palesztin elkövető összeverekedett a sértettel, majd értékei megszerzése érdekében leszúrta. Az áldozat ruháit átkutatva a tettes ezerhatszáz forintot zsákmányolt. Társai az áldozat autójával távoztak, de a közelben közlekedési balesetet szenvedtek és a rendőrség elfogta őket.

Az emberölés tettese a holttestet egy másik gépjárművel eltüntette a helyszínről, majd feltehetően külföldre szökött, és azóta ismeretlen helyen tartózkodik.

A Fővárosi Főügyészség 2021 tavaszán emelt vádat az ügyben, a Fővárosi Törvényszék a mindvégig távollévő palesztin férfit idén januárjában első fokon nyereségvágyból elkövetett emberölés miatt 12 év fegyházra ítélte és végleg kiutasította Magyarországról.

Az elsőfokú ítélet ellen az ügyész súlyosításért, a védő felmentésért fellebbezett. A szír pénzváltó harminc évvel ezelőtti megölése ügyében indult büntetőper a Fővárosi Ítélőtáblán folytatódik másodfokon - közölte a fellebbviteli főügyészség.

Címkék: ítélet, gyilkosság

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 24. 12:56, kedd | Belföld

Változás július 1-től: évente 120 napot lehet alkalmi és idénymunkában dolgozni

Havonta átlagosan 300 ezren dolgoznak egyszerűsített foglalkoztatással, őket és munkáltatóikat is érinti a július 1-jei változás.

2025. Június 24. 07:27, kedd | Belföld

Két nemzetközi szakmai díjra jelölték a Magyar Zene Házát

Két rangos európai múzeumi díjra jelölték a Magyar Zene Házát, amely nemcsak különleges építészete, hanem tartalmi és közösségi megközelítése miatt is felkeltette a nemzetközi múzeumi szakma figyelmét.

2025. Június 24. 07:18, kedd | Belföld

Orbán Viktor: Meghaladta a 2 milliót a Voks válaszadóinak a száma

Orbán Viktor szerint mindannyian büszkék lehetünk, a papíralapú szavazatok száma meghaladta a 2 milliót a Voks 2025 szavazáson.