Hírek
2018. Október 22. 05:00, hétfő |
Belföld
Forrás: mti - fotó: MTI archívum
Gépészeti hiba miatt leállították a paksi atomerőmű 2. blokkját
Egy gépészeti hiba miatt szombaton leállították a paksi atomerőmű 2. blokkját - közölte az Országos Atomenergia Hivatal (OAH) a honlapján.
Kovács Antal, az atomerőmű kommunikációs igazgatója vasárnap az MTI-nek elmondta: egy biztonsági dízelgenerátor hibásodott meg, amely tartalékként szolgál a villamosenergia-ellátáshoz.
A hiba nem érinti a nukleáris szigetet - tette hozzá.
Az OAH azt írta, hogy a 2. blokkon a javítás végrehajtásához szükséges leterhelést és lehűtést a személyzet az üzemeltetési feltételek és korlátok maradéktalan betartása mellett hajtotta végre, ennek megfelelően a létesítmény biztonsági szintje nem csökkent. A hivatal továbbra is folyamatosan felügyeli a blokk állapotát - tették hozzá.
Az atomerőmű a honlapján közölte: a blokk az ütemezés szerint október 31-én üzemel ismét névleges teljesítményen.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Augusztus 01. 13:00, szombat | Belföld
A Mol várakozásai szerint a most megvásárolt Aphrodité gázmező nagy hatással lesz az európai piacra
2026. Augusztus 01. 11:00, szombat | Belföld
Megjelent az új tanév rendje a Magyar Közlönyben
2026. Augusztus 01. 08:16, szombat | Belföld
Paks - Magyar Péter: évtizedek óta nem látott mértékű energetikai beruházások indulnak
Évtizedek óta nem látott mértékű beruházások indulnak a megújuló energia területén - közölte a paksi atomerőműben tartott pénteki sajtótájékoztatón Magyar Péter miniszerelnök.
