Hírek

2024. Május 24. 08:35, péntek | Helyi sport
Forrás: MTI-OLASZORSZÁG RÓMA

Gáspár Tamás hatodik lett a paraíjász Európa-bajnokságon.

A párizsi paralimpiára készülő Gáspár Tamás a hatodik helyen végzett a római paraíjász Európa-bajnokságon.

A Magyar Paralimpiai Bizottság honlapjának híre szerint az üllői MESE Mindenki Egyért Sportegyesület versenyzője 641 körrel zárta a rangsorolót, majd a kieséses szakaszban 130-126-ra alulmaradt a világ- és Európa-bajnok finn Jean Pierre Antonios-szal szemben, így összesítésben hatodikként zárt.
Gáspár már tavaly nyáron kivívta az indulási jogot az augusztus 28-án kezdődő nyári paralimpiai játékokra. Párizs már a második paralimpiája lesz, 2021-ben, Tokióban az ötödik helyet szerezte meg.

Ezek érdekelhetnek még

2024. Június 16. 12:15, vasárnap | Helyi sport

Kajak-kenu Eb - Kopasz ezüst-, a női kajak páros bronzérmes.

Kopasz Bálint címvédőként ezüstérmes lett vasárnap K-1 1000 méteren a szegedi gyorsasági, para kajak-kenu és SUP Európa-bajnokságon, a Gazsó Alida Dóra, Csipes Tamara kajak kettes pedig bronzérmesként zárt 500 méteren.

2024. Június 16. 08:44, vasárnap | Helyi sport

Vizes Eb - Aranyérmes a magyar nyíltvízi váltó.

A Szimcsák Mira, Fábián Bettina, Betlehem Dávid, Rasovszky Kristóf összeállítású magyar csapat aranyérmet nyert szombaton a nyíltvízi úszók váltóversenyében a belgrádi vizes Európa-bajnokságon.

2024. Június 16. 08:33, vasárnap | Helyi sport

EURO-2024 - Svájctól elszenvedett vereséggel rajtoltak a magyarok.

A gyenge első félidei produkció miatt a magyar labdarúgó-válogatott 3-1-es vereséget szenvedett szombaton a svájci csapattól a németországi Európa-bajnokság A csoportjának kölni mérkőzésén, a nyitófordulóban.

2024. Június 16. 08:25, vasárnap | Helyi sport

Kajak-kenu Eb - Két arany, egy ezüst és egy bronz a délutáni magyar mérleg.

A szombat délutáni döntőkben két arany-, valamint egy-egy ezüst- és bronzérmet gyűjtöttek a házigazda magyarok a szegedi gyorsasági, para kajak-kenu és SUP Európa-bajnokságon.