Városlista
2026. május 3, vasárnap - Tímea

Hírek

2019. Augusztus 05. 13:02, hétfő | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Fele annyi alma terem idén, mint tavaly

Fele annyi alma terem idén, mint tavaly

Tavaly 900 ezer tonna termést hoztak az almafák Magyarországon, az időjárási hatások miatt ennek idén körülbelül felére számíthatunk – közölte Fórián Zoltán agrárközgazdász hétfőn az M1-en.

A szakértő azt mondta, a terméscsökkenés miatt akárcsak a meggy esetében, az alma ára is jelentősen emelkedik majd.

„Körtéből, szilvából, szőlőből átlagos a termés, de ezeknek az is drágulni fognak” – tette hozzá.

A sárgabarack jó idei termése a szakértő szerint annak köszönhető, hogy ezen a területen nagy arányban elterjedtek a modern ültetvények.

Címkék: alma, gyümölcs, termés

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 03. 10:00, vasárnap | Belföld

Magyar Péter: Radnai Márk és Rost Andrea is kormánybiztos lesz

2026. Május 02. 14:00, szombat | Belföld

Tanács Zoltán: szabad tudomány nélkül nincs szabad ország

Új fejezetet kell nyitni a kormány és a tudomány viszonyában, olyan oktatási rendszert kell építeni, amely képes kinevelni a 21. század tudósait, szabad tudomány nélkül nincs szabad ország

2026. Május 02. 09:11, szombat | Belföld

Választás 2026 - Jogerős az országgyűlési választás eredménye

Jogerőssé vált az április 12-ei országgyűlési választás eredménye, miután a Kúria a választás országos listás eredményét megállapító határozat ellen benyújtott két jogorvoslati kérelmet elutasította pénteken.