Hírek
2022. Július 13. 09:02, szerda |
Belföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay
Enyhítették a gyermekotthonban élő lányokat futtató pár büntetését
Enyhítette kedden hozott jogerős ítéletével a gyermekotthonban élő, nevelésbe vett lányokat prostitúcióra kényszerítő, kaposvári párra első fokon kiszabott fegyházbüntetést a Pécsi Ítélőtábla.
Az elsőrendű vádlott nő, aki maga is prostitúciós tevékenységet végzett és élettársa, a másodrendű vádlott két 18 év alatti és egy 14 alatti, nehéz sorsú lányt fogadott magához, akit rábírtak arra, hogy szexuális szolgáltatásokat nyújtsanak - írta közleményében a bíróság.
A lányok a prostitúcióért kapott pénzt minden alkalommal átadták a vádlottaknak. Amikor jelezték, hogy nem akarják csinálni ezt a tevékenységet, a nő és a férfi megfélemlítéssel bírta rá őket annak folytatására.
A Kaposvári Törvényszék február 10-én, első fokon társtettesként elkövetett emberkereskedelem és kényszermunka miatt a nőt 11 év, a férfit mint többszörösen visszaesőt 14 év fegyházra ítélte, valamint 8 és 10 évre eltiltotta őket a közügyek gyakorlásától. Az ítélet szerint a nő legkorábban a büntetés kétharmadának letöltése esetén, élettársa egyáltalán nem bocsátható feltételes szabadságra.
A vádlottak enyhítésért fellebbeztek. A táblabíróság az elsőrendű vádlott esetében 8 évre, a másodrendű vádlott esetében 12 év 6 hónapra enyhítette a szabadságvesztést, egyebekben a törvényszék ítéletét helybenhagyta.
Az indoklás szerint az elsőfokú ítélet eltúlzottan súlyos volt, és nem vette figyelembe enyhítő körülményként az elsőrendű vádlott büntetlen előéletét, valamint a másodrendű vádlott beismerő vallomását.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 16. 14:00, kedd | Belföld
Vitézy Dávid: megújul a népligeti buszállomás utastájékoztatási rendszere
Ezekben a hetekben teljesen megújul a Népliget autóbusz-állomás utastájékoztatási rendszere, majd a munka később más, nagy forgalmú állomásokon folytatódik
2026. Június 16. 10:00, kedd | Belföld
Leépít a Mediaworks, keddtől felfüggesztik a Bors napilap nyomtatott kiadását
2026. Június 16. 09:00, kedd | Belföld
OGY - Nagy Imrére és mártírtársaira emlékezik a parlament
Nagy Imre miniszterelnök és mártírtársai 1989-es újratemetésének napjára emlékezik kedden az Országgyűlés, amely megvitatja az európai uniós forrásokhoz való hozzáférés érdekében szükséges egyes törvények módosítását.
2026. Június 16. 07:16, kedd | Belföld
Orbán Viktor szerint abszurd, hogy a sejtetések és a sugalmazások miatt minket gondolnak korruptnak
Miközben bűnözők támogatják a Tiszát, aközben a sejtetések meg a sugalmazások miatt minket gondolnak korruptnak, ez a helyzet abszurditása - mondta a volt miniszterelnök az Indexnek adott, hétfő este publikált interjújában.
