Városlista
2025. május 17, szombat - Paszkál

Hírek

2023. Január 05. 15:29, csütörtök | Belföld
Forrás: Ügyészség

Elsodort egy kerékpárost, segítségnyújtás nélkül elhajtott az embercsempész

A Szombathelyi Járási Ügyészség múlt héten indítványozta annak a román férfinak a letartóztatását, aki 2022 decemberében embercsempészés közben Vas megyében, Bucsu községben kisteherautóval elsodort egy kerékpárost, és segítségnyújtás nélkül hajtott el a helyszínről.

A megalapozott gyanú szerint a román gyanúsított által szállított négy külföldi 2022 decemberében, a szerb-magyar határon illegálisan lépett Magyarország területére, ahol a vádlott egy kisteherautóba felvette a migránsokat azért, hogy őket a magyar-osztrák határ közelébe szállítsa. A férfi segítséget nyújtott a külföldi állampolgároknak, hogy az osztrák-magyar államhatárt a későbbiekben tiltott módon, a jogszabályi rendelkezések megszegésével átléphessék.

Az elkövető a kisteherautóval Bucsu községben a 89. számú főút irányából Bozsok irányába közlekedett, amikor a vele azonos irányba haladó kerékpárost úgy előzte meg, hogy nem tartott kellő oldaltávolságot, és a furgon visszapillantó tükrével elsodorta a sértettet, aki leesett a kerékpárjáról, és nyolc napon belül gyógyuló, könnyű sérüléseket szenvedett.

A férfi a balesetet észlelte, azonban anélkül, hogy meggyőződött volna arról, hogy a sértett segítségre szorul-e, illetve neki segítséget nyújtott volna, elhajtott a helyszínről.

A gyanúsított a balesetet követően az illegális migránsokat Bozsok közelében a furgonból kiszállította, hogy ők gyalog lépjék át az osztrák-magyar határt, és továbbhaladt Ausztria irányába, azonban a Kőszegi Rendőrkapitányság járőrei elfogták.

A Szombathelyi Járási Ügyészség a szökés, elrejtőzés veszélye miatt indítványozta a több személynek segítséget nyújtva elkövetett embercsempészés bűntettével és segítségnyújtás elmulasztásának vétségével gyanúsított férfi letartóztatásának elrendelését.

A Szombathelyi Járásbíróság nyomozási bírója múlt pénteken elrendelte a gyanúsított letartóztatását egy hónapra az ügyészi indítvánnyal egyezően.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 16. 09:10, péntek | Belföld

Szijjártó Péter: százmilliárd forintos budapesti beruházást jelentett be a BYD

Mintegy százmilliárd forint értékű beruházást jelentett be a BYD kínai autógyártó, amelynek keretében a cég a magyar fővárosba telepíti az európai vállalati és fejlesztési központját

2025. Május 16. 09:08, péntek | Belföld

Czomba Sándor: elérhető a 85 százalékos foglalkoztatási arány

Magyarország elérheti a 85 százalékos foglalkoztatási arányt 2030-ra - mondta Czomba Sándor csütörtökön Budapesten, a WHC Csoport és az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány konferenciáján.

2025. Május 16. 09:04, péntek | Belföld

Orbán Viktor: a jövő autóit is Magyarországon fogják gyártani

A BYD gyárral kötött mostani megállapodás azt jelenti, hogy a jövő autóit is Magyarországon fogják gyártani

2025. Május 15. 07:11, csütörtök | Belföld

Közös éleslövészetet tartanak a Magyar Honvédség területvédelmi ezredeinek katonái és az Ohiói Nemzeti Gárda Bakonykútiban

Közös éleslövészetet tartanak a Magyar Honvédség négy területvédelmi ezredének kijelölt tartalékos katonái és az Ohiói Nemzeti Gárda a Fejér vármegyei Bakonykútiban található lőtéren, a gyakorlat a Valiant Panther 2025 nevet viseli