Hírek
2012. November 01. 17:10, csütörtök |
Helyi
Forrás: infonograd/MTI
Egyszerűbb lesz az eredetiségvizsgálat
A magyar hatóságnak nem kell minden külföldről behozott autó származásának vizsgálata során megkeresni a külföldi hatóságokat, elég ezt akkor megtennie, ha a jármű valamiért gyanús.
A jelenlegi szabályok szerint a Közigazgatási és Elektronikus Közszolgáltatások Központi Hivatala (KEK KH) a külföldről behozott jármű származás-ellenőrzése során teljes ellenőrzést végez. Így a külföldi hatóság nyilvántartásaiban, valamint a külföldi és nemzetközi körözési nyilvántartásokban tisztázza a jármű származását, és ennek eredményéről a közlekedési igazgatási hatóságot elektronikus úton tájékoztatja.
A módosítás csak a külföldi és nemzetközi körözési nyilvántartásokban való ellenőrzést teszi kötelezővé. A külföldi járműnyilvántartó hatóságot csak akkor kell megkeresni, ha a magyar hatóságnak valamiért gyanús a jármű.
A tervezet felsorol néhány okot, amely indokolja a gyanút, de az indoklás szerint ezeken túl is bármi felkeltheti a hatóság érdeklődését. Gyanúra okot adó momentum például az, ha a külföldi okirat megrongálódott, vagy javítások vannak benne, ha az alvázszám nem megfelelő karaktereket tartalmaz, és ezt a gyártó magyarországi vezérképviselete megerősíti.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 18. 08:46, csütörtök | Helyi
Videón - Nógrád megyébe kell jönnöd! Nézd meg a teljes beszélgetést!
Ahogy Becsó Zsolt is mondja: ha nyugalomra, gyönyörű túraútvonalakra és valódi értékekre vágysz, Nógrád megyébe kell jönnöd! Nézd meg a teljes beszélgetést!
2025. December 17. 09:41, szerda | Helyi
Salgótarján ébred - Adjuk az új város képeit, várjuk a véleményeket!
Salgótarján városközpont rehabilitációja építészeti tervpályázat 1. díj. A városközpont rehabilitáció hosszútávú célja, hogy élhető városközpont alakuljon ki Salgótarjánban. A cikk végén várjuk a véleményét.
2025. December 17. 09:41, szerda | Helyi
Salgótarján ébred - Adjuk az új város képeit, várjuk a véleményeket!
Salgótarján városközpont rehabilitációja építészeti tervpályázat 1. díj. A városközpont rehabilitáció hosszútávú célja, hogy élhető városközpont alakuljon ki Salgótarjánban.
2025. December 12. 10:38, péntek | Helyi
Két generáció, egy szenvedély: A Mihalik-bajnokcsalád
Ismerjük meg Mihalik Mirát, a még csak tizenhét éves autóversenyzőt.
