Városlista
2026. március 5, csütörtök - Adorján

Hírek

2021. Szeptember 04. 17:01, szombat | Belföld
Forrás: infovárosok/police.hu

Egyikük pénzt követelt fegyverrel, másikuk kábítószert birtokolt

Egyikük pénzt követelt fegyverrel, másikuk kábítószert birtokolt

A salgótarjáni nyomozók a Terrorelhárítási Központ műveleti egységének segítségével elfogták azt a 37 éves férfit, aki fegyverrel, vagy annak utánzatával fenyegette meg a sértettet,

továbbá a bűncselekmény helyszínén tartózkodó 35 éves terheltet, aki kábítószert tartott magánál.

A Salgótarjáni Rendőrkapitányság eljárást folytat zsarolás bűntett kísérlet megalapozott gyanúja miatt K. A. 37 éves, valamint kábítószer birtoklása vétség megalapozott gyanúja miatt O. T. 35 éves salgótarjáni lakos ellen – közölte a rendőrség.

A megalapozott gyanú szerint a 37 éves férfi 2021. szeptember 2-án az éjszakai órákban a 35 éves férfi salgótarjáni lakásában tartózkodott, amikor az oda érkező sértettnek egy lőfegyvert kínált eladásra. A sértett a tárgy megvásárlását visszautasította. Ezt követően K. A. a férfitól 300 000 forintot követelt, és azzal fenyegette meg, hogy annak meg nem fizetése esetén a lőfegyverben maradt lövedéket ellene használja fel.

A Salgótarjáni Rendőrkapitányság munkatársai felkérésére a Terrorelhárítási Központ műveleti egysége szeptember 3-án mindkét férfit elfogta.

A nyomozók K. A. tartózkodási helyén megtartott kutatás során két fegyvert, vagy annak utánzatát, míg O. T. lakásán bruttó 9,6 gramm súlyú fehér port találtak meg, amely a kábítószer gyorsteszt alapján metadont tartalmazott.

A rendőrök a rendőrkapitányságra előállított két férfit kihallgatták, őrizetbe vették és az illetékes ügyészségen kezdeményezik letartóztatásuk indítványozását.
A Salgótarjáni Rendőrkapitányság az eljárást szakértők bevonásával folytatja.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 05. 11:00, csütörtök | Belföld

Szijjártó Péter: Nem emelnek árat az oroszok

Magyarország garanciát kapott arra, hogy Oroszország a nemzetközi energiaválság ellenére változatlan áron szállítja le a hazánk ellátásához szükséges földgázt és kőolajat

2026. Március 05. 10:00, csütörtök | Belföld

Ismét az ATV-nek adott interjút Orbán Viktor

Nem lesz vita Magyar Péterrel, \"a Tisza Párt elnöke nem szuverén ember, az ukránok és a brüsszeliek tartják a markukba és ilyen emberrel nem vitázunk\".

2026. Március 05. 08:00, csütörtök | Belföld

Kapitány István: a magyar középvállalatokat, start-upokat fogjuk támogatni

A Tisza Párt az összeszerelő üzemek helyett a magyar középvállalatok és a start-upok támogatását helyezi a középpontba - mondta a párt gazdaságfejlesztési és energetikai vezetője szerdán Kistarcsán.

2026. Március 05. 06:54, csütörtök | Belföld

Szijjártó Péter két ukrajnai magyar hadifogollyal tért haza Putyintól

A miniszter szerint nem kért cserébe semmit az orosz elnök.