Hírek

2023. Október 22. 07:58, vasárnap | Sport
Forrás: MTI

Egyesült Államok Nagydíja - Verstappen nyerte a sprintfutamot

Az immár háromszoros világbajnok Max Verstappen, a Red Bull versenyzője nyerte a Forma-1-es Egyesült Államok Nagydíjának sprintfutamát.

A 26 éves holland pilóta mögött a hétszeres vb-győztes Lewis Hamilton, a Mercedes brit versenyzője zárt másodikként, míg Charles Leclerc, a Ferrari monacói pilótája harmadikként.

A rajt után Verstappen agresszívan védekezve megtartotta a vezető pozíciót a második helyről induló Leclerc-rel szemben, akit viszont a következő kanyarokban Hamilton le tudott hagyni. A folytatásban a dobogós helyeken ez maradt a sorrend, az első körökben ugyan Hamilton közel tudott maradni Verstappenhez, de aztán a holland világbajnok körről körre növelni tudta az előnyét, s végül csaknem 10 másodperccel gyorsabb volt Hamiltonnál.

Az austini verseny az idei naptár ötödik sprintfutamos hétvégéje, de a lebonyolítás az év elején a csapatokkal történt egyeztetést követően módosult. Az új rendszerben szombaton délelőtt külön időmérő edzést tartanak, amely a délutáni rövid viadal rajtsorrendjét határozza meg. A sprintfutamon az első nyolc helyezett szerez világbajnoki pontokat, a győztes 8, a második 7, a harmadik 6, a negyedik 5, az ötödik 4, a hatodik 3, a hetedik 2, a nyolcadik pedig 1 pontot.

Az 56 körös Egyesült Államok Nagydíját vasárnap - közép-európai idő szerint - 21 órától rendezik, azon Charles Leclerc (Ferrari) rajtol majd a pole pozícióból, Verstappen pedig a hatodik helyről.

Végeredmény, Egyesült Államok Nagydíja, sprintfutam (19 kör, 104,747 km, a pontszerzők):