Városlista
2025. június 25, szerda - Vilmos

Hírek

2019. Január 23. 15:33, szerda | Belföld
Forrás: mti

Egyes állásajánlatok veszélyeire hívja fel a rendőrség a figyelmet

Egyes állásajánlatok veszélyeire hívja fel a rendőrség a figyelmet

Az egyes állásajánlatok mögött rejlő pénzmosásra hívja fel a figyelmet a rendőrség az Europol akciójának keretében

- közölte a Nemzeti Nyomozási Iroda Pénz- és Bankkártyahamisítás Elleni Osztályának vezetője szerdán az M1 aktuális csatornán. Makó Zoltán azt mondta, a könnyű pénzszerzési lehetőséget ajánló álláshirdetések mögött gyakran pénzmosás áll, legtöbbjük azért ad pénzt, hogy a dolgozó továbbutalja a számlájára érkező pénzt.

A kampány célja, hogy megakadályozza, hogy az emberek ezeknek az áldozataivá váljanak, ugyanis a rendőrség azokat is felelősségre vonja, akik nem tudnak róla, hogy bűncselekményt követnek el - tudatta.

Hozzátette, a bűnözők nemcsak pénzszerzési lehetőséget ajánlanak, hanem például magányos emberek bizalmába férkőznek, hogy utána hozzáférjenek a bankszámlájukhoz.

Érdemes mindig utánajárni az állást ajánló cégnek, és gyanakodni kell akkor is, ha valaki tört magyarsággal ír - javasolta Makó Zoltán.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 25. 10:06, szerda | Belföld

Bejelentkezett az űrből a második magyar űrhajós

Kapu Tibor bejelentkezett a Dragon űrhajó fedélzetéről a kilövést követően, az űrhajós egyebek mellett azt mondta, 15 millió magyar emelte ma idáig.

2025. Június 25. 07:16, szerda | Belföld

Érezhető földrengés volt Győr térségében

Kedden 20 óra 56 perckor 2,5-es magnitúdójú földrengés keletkezett Magyarországon, Győr térségében, 6 kilométeres mélységben

2025. Június 25. 07:13, szerda | Belföld

Orbán Viktor: az Európai Uniót azért hozták létre, hogy békét és fejlődést hozzon a tagállamainak

Az Európai Uniót azért hozták létre, hogy békét és fejlődést hozzon a tagállamainak, igazságtalan elvárni bármelyik tagállamtól, hogy vállalja egy háború kockázatát

2025. Június 24. 12:56, kedd | Belföld

Változás július 1-től: évente 120 napot lehet alkalmi és idénymunkában dolgozni

Havonta átlagosan 300 ezren dolgoznak egyszerűsített foglalkoztatással, őket és munkáltatóikat is érinti a július 1-jei változás.