Városlista
2026. július 15, szerda - Henrik

Hírek

2012. Január 12. 06:57, csütörtök | Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség

Deficiteljárás: kész megvitatni a javaslatokat a kormány az Európai Bizottsággal

Deficiteljárás: kész megvitatni a javaslatokat a kormány az Európai Bizottsággal

A kormány készen áll minden észrevétel megvitatására az Európai Bizottsággal a túlzott deficiteljárásról szóló döntéssel kapcsolatban.

Az ország vezetése tovább menetel az államadósság csökkentésének és a költségvetési hiány 3 százalék alatt tartásának útján. Ennek megvalósítása során folyamatosan konzultálnak az Európai Bizottsággal és szívesen fogadják javaslataikat, felvetéseiket - írja közleményében a Nemzetgazdasági Minisztérium.

A kormány a teljesítményben hisz, a számok pedig önmagukért beszélnek: az Európai Unióhoz való csatlakozásunk óta először 2012-ben lesz 3 százalék alatt a költségvetés hiánya, így egyike vagyunk azon hét uniós tagállamnak, amely teljesíteni tudja ezt a célt. Ráadásul a kormány úgy adott tárgyalási mandátumot Fellegi Tamásnak az IMF-fel való megbeszélésekre, hogy erősítse meg: a 2013-as költségvetés hiányát is 3 százalék alatt fogjuk tartani.A kormány ezeket az eredményeket úgy éri el az európai gazdaság bizonytalanságai közepette, hogy 2010-ben nagyon súlyos helyzetet örökölt szocialista elődeitől.

A tárca közlése szerint, örömmel vesszük, ha a mostani döntéstől eltérően az Európai Bizottság a konzultációk során figyelembe fogja venni az államadósság tartós csökkentése érdekében végrehajtott strukturális átszervezéseket. A 2011 tavaszán meghirdetett Széll Kálmán Terv gyakorlatba ültetése a tervek szerint halad, a szükséges jogszabályi változtatások mintegy 80-90 százalékát a kormány és az Országgyűlés elvégezte, a végrehajtott akciók költségvetési vonzata is mintegy 60 százalékban teljesült. Ezen folyamatok áttekintése és továbbvitele kiemelt hangsúlyt kap a következő hetek tematikus kormányülésein, amelyek a Széll Kálmán Terven keresztül meghirdetett strukturális átalakítások továbbvitelét alapozzák meg.


OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 15. 11:00, szerda | Belföld

Felmentette a MÁV igazgatósági elnökét Vitézy Dávid

Keddi hatállyal felmentette Lepsényi István eddigi igazgatósági elnököt és Parragh László igazgatósági tagot Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter.

2026. Július 15. 09:00, szerda | Belföld

Szerdától jelentősen emelkedik az üzemanyagok nagykereskedelmi ára

Szerdától jelentősen emelkedik az üzemanyagok literenkénti nagykereskedelmi ára: a benzin bruttó 14 forinttal, a gázolaj bruttó 7 forinttal drágul - írta a holtankoljak.hu kedden.

2026. Július 15. 09:00, szerda | Belföld

Az Európai Bizottságtól várja a Fidesz, hogy elítélje a kormányt

A Tisza-kormány Európában példátlan módon bontja le a magyar demokráciát, korlátozza a demokratikus politikai versenyt és szűkíti a választójogot Magyarországon

2026. Július 15. 07:39, szerda | Belföld

Vb-2026 - Spanyolország a franciák legyőzésével a döntőben

Az Európa-bajnok spanyol válogatott 2-0-ra legyőzte a francia csapatot kedden a labdarúgó-világbajnokság dallasi elődöntőjében.