Hírek
2011. December 07. 13:02, szerda |
Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
Decemberben már megugrás várható az ipari termelésben
A külső kereslet lassulása és a hazai konjunktúramutatók romlása miatt a magyar ipari termelés visszaesése az előző hónaphoz képest nem okozott meglepetést.
Mivel a bázis is viszonylag gyenge volt, éves szinten a növekedés az előző havi adattal megegyezik.
Az elemzői várakozásokat felülmúlóan 3 százalékkal nőtt az ipari termelés októberben az egy évvel korábbihoz képest, azonban 0,9 százalékkal csökkent az előző hónaphoz képest.Novemberben stagnálást, vagy minimális visszaesést mutathat az ipari termelés a Takarékbank elemzője, Suppan Gergely szerint, azonban decemberben bázishatás miatt jelentős megugrás várható. Az ipari termelés növekedése idén és jövőre 5,5-6 százalék között lehet, 2012-ben a lassuló külső keresletet ellensúlyozhatják az újonnan belépő autóipari kapacitások.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 05. 07:33, péntek | Belföld
3,1 százalékkal nőtt a kiskereskedelmi forgalom
2025. December 05. 07:30, péntek | Belföld
A minimálbér 11, a garantált bérminimum 7 százalékkal nő
Közvetlenül hétszázezer család jövedelmi viszonyait javítja a jövő évi bérmegállapodás - hangsúlyozta Orbán Viktor miniszterelnök a dokumentum aláírásán csütörtökön Budapesten.
2025. December 04. 07:17, csütörtök | Belföld
A jövő év március-áprilisában kezdik a sorozatgyártást a CATL debreceni akkumulátorgyárában
Jövőre, az engedélyektől függően várhatóan márciusban vagy áprilisban megkezdődik a sorozatgyártás a CATL debreceni akkumulátorgyárában
2025. December 04. 07:16, csütörtök | Belföld
Szalay-Bobrovniczky Kristóf: hathavi fegyverpénzt kapnak a katonák
Hathavi fegyverpénzt kapnak a katonák - jelentette be a honvédelmi miniszter a Facebook-oldalán szerdán.
