Hírek
2015. Február 10. 15:00, kedd |
Helyi
Forrás: infonograd
Csütörtökön nyílik a Medvesi Fotós Maraton kiállítása
Az elmúlt időszakban bizonytalanná vált kiállítást egy újonnan jelentkezett támogató segítségével sikerül megvalósítani, így 31 válogatott fotót tekinthet meg a közönség.
Elsőként a Balassi Bálint Megyei Könyvtárban nyílik meg a 2014-ben rendezett Medvesi Fotós Maraton válogatott képeiből összeállított kiállítás, aztán – az előző évhez hasonlóan – útnak indul és többek között Füleken vagy Ipolytarnócon is találkozhat majd a közönség a felvételekkel. Persze a fotókiállítás csak az egyik eleme a Karancs – Medves vidékének népszerűsítésére hivatott esemény eszköztárának, hiszen például a rendezvény közösségi oldalán eddig is tízezrek figyelhettek fel erre a kevésbé ismert térségre.
Itt szeretett bele a Health First Europe (szegedi székhelyű) hazai vezetősége is az eseményen készült képekbe – ez a cég töltötte ki ugyanis a rendezvény költségvetésében (egy másik támogató visszalépése miatt) keletkezett űrt. A szervezők köszönetüket fejezik ki nekik és mindazoknak, akik időben később, de szintén jelezték anyagi segítségnyújtási szándékukat annak érdekében, hogy a fotókiállítás anyagát le lehessen gyártatni.
A Medvesi Fotós Maraton fotókiállítását 2015. február 12-én, csütörtökön 16 órától kezdődően nyitják meg Salgótarjánban, a Balassi Bálint Megyei Könyvtárban. Az eseményen köszöntőt mond majd Lóska János, a Novohrad – Nógrád Geopark Nonprofit Kft. ügyvezető elnöke, Molnár Éva, a Balassi Bálint Megyei Könyvtár igazgatója, Agócs Attila, Fülek város polgármestere, a kiállítást pedig Dóra Ottó, Salgótarján Megyei Jogú Város polgármestere nyitja meg. A megnyitó részeként hirdetik ki a rendezvényhez kapcsolódó fotópályázat eredményeit, s adják át a különdíjakat is – összesen 13 alkotás tulajdonosának munkáját ismerik majd el.
A Medvesi Fotós Maratont Drexler Szilárd és Komka Péter ötletére alapozva 2014-ben másodszor rendezte meg a Novohrad – Nógrád Geopark és a Karancs – Medves Természetvédelmi Alapítvány, akikhez a második alkalomra már a Füleki Vármúzeum is csatlakozott. Az eseményeken több tízezer felvételt készítettek a résztvevők, melyek közszemlére tételével maguk is a Karancs – Medves határon átnyúló vidékének népszerűsítésében segédkeztek. A Medvesi Fotós Maraton tavalyi eseményén is több tucat helyi önkéntes segítette a rendezvény sikerességét. A fotósok vezetett túrákon, kivilágított várakban, vadasparkban, bányamúzeumban, fotótechnikai bemutatón vagy éppen darus kocsiból készíthették el a legjobb felvételeket, de páncélos vitézeket és kovácsmestert is megörökíthettek a térségi erődítményekben, a rendezvényhelyszínek között pedig a szervezők által két napra, jelképesen újraindított, határon átnyúló autóbuszos tömegközlekedést is igénybe vehették.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 18. 08:46, csütörtök | Helyi
Videón - Nógrád megyébe kell jönnöd! Nézd meg a teljes beszélgetést!
Ahogy Becsó Zsolt is mondja: ha nyugalomra, gyönyörű túraútvonalakra és valódi értékekre vágysz, Nógrád megyébe kell jönnöd! Nézd meg a teljes beszélgetést!
2025. December 17. 09:41, szerda | Helyi
Salgótarján ébred - Adjuk az új város képeit, várjuk a véleményeket!
Salgótarján városközpont rehabilitációja építészeti tervpályázat 1. díj. A városközpont rehabilitáció hosszútávú célja, hogy élhető városközpont alakuljon ki Salgótarjánban. A cikk végén várjuk a véleményét.
2025. December 17. 09:41, szerda | Helyi
Salgótarján ébred - Adjuk az új város képeit, várjuk a véleményeket!
Salgótarján városközpont rehabilitációja építészeti tervpályázat 1. díj. A városközpont rehabilitáció hosszútávú célja, hogy élhető városközpont alakuljon ki Salgótarjánban.
2025. December 12. 10:38, péntek | Helyi
Két generáció, egy szenvedély: A Mihalik-bajnokcsalád
Ismerjük meg Mihalik Mirát, a még csak tizenhét éves autóversenyzőt.
